A szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző év azonos negyedévéhez mérten 4,7, az előző negyedévhez viszonyítva 1,2 százalékkal nőtt. Ezzel a GDP-növekedés mértéke a 2017-es évi szintet látszik tartani: akkor a százalékos arányszám 3,3 és 4,4 között mozgott. A válság utáni évekhez képest ez meglehetősen jónak számít - illusztrációul szolgáljon a Világbank alábbi kimutatása.
Termelési oldalt tekintve, az ipar hozzáadott értéke 2,0, ezen belül a feldolgozóiparé 2,5 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához mérten. A feldolgozóiparon belül a jelentősebb súlyú ágazatok majdnem mindegyike bővült.
Az építőipar teljesítménye kiemelkedő: 23 százalékkal emelkedett. A nemzetgazdasági ágon belül az ágazatok mindegyikét jelentős növekedés jellemezte.
A szolgáltatások bruttó hozzáadott értéke együttesen 4,9 százalékkal nőtt - legnagyobb mértékben az információ, kommunikáció nemzetgazdasági ág hozzáadott értéke emelkedett (12%). Ugyanakkor a mezőgazdaság hozzáadott értéke 0,6 százalékkal csökkent.
Összesítve, elsősorban a piaci alapú szolgáltatások járultak hozzá a GDP 4,4 százalékos növekedéséhez. A szolgáltatások 2,6, az ipar 0,5, az építőipar 0,5 százalékponttal emelte a bruttó hazai termék növekedési ütemét.
A háztartások tényleges fogyasztása 5,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Ennek összetevői között a legnagyobb arányt a háztartások fogyasztási kiadása képviseli: ez 5,9 százalékkal bővült, ezen belül minden kiadási csoportban volumennövekedés volt mérhető.