kézilabda;Magyarország;Norvégia;

2018-07-15 08:59:00

Veretlenül világbajnok a junior válogatott!

Az együttes a szombat esti döntőben 28-22-re győzte le Norvégia csapatát.

Történelmi sikert ért el a hazai rendezésű U20-as világbajnokság megnyerésével a magyar női kézilabda-válogatott. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata az aranyéremért rendezett találkozón szombat este a debreceni Főnix Csarnokban hatezer szurkoló előtt 28-22-re legyőzte Norvégiát, így veretlenül nyerte meg a tornát.

Az U20-as együttes korábban két ezüstérmet szerzett (2001, 2003), most először bizonyult a világ legjobbjának. A skandinávok elleni finálé első félideje még a riválisé volt, 12-10-es norvég vezetéssel ért véget a játékrész.

A második 30 percben Suba Sára világklasszis teljesítményt nyújtott a kapuban, a válogatott tartását mutatja, hogy csapatkapitányának elvesztése sem törte meg: Lakatos Rita ütközött rendkívül balszerencsésen az ellenfél védőjével, és kitört a foga, ezért azonnal kórházba szállították a 46. percben.

„Nagyon büszke vagyok a csapatra, köszönjük a szurkolók fantasztikus segítségét is, nélkülük nem tudtuk volna megszerezni a világbajnoki címet” – mondta Golovin a lefújás után az M4 Sportnak.

„Az első félidőben nagyon erősek voltak a norvégok, a szünetben változtattunk pár dolgon, feljavult a védekezésünk, így már nekem is könnyebb dolgom volt, a nehéz pillanatokban pedig segítettek a drukkerek is, még sosem játszottam ilyen hangulatú meccsen” – emelte ki Suba.

Eredmény, döntő:

Magyarország–Norvégia 28-22 (10-12)

gólszerzők: Háfra, Klujber 8-8, Lakatos 4, Fodor 3, Pásztor, Szabó K. 2-2, Faluvégi 1, illetve Reistad 7, Jacobsen 4, Gabrielsen, Ellertsen, Fossheim 2-2, Olsen, Hovland, Nestaker, Lund, Syverud 1-1