Lánchíd Rádió;Figyelő;NMHH;

- Megbüntették a már megszűnt Lánchíd Rádiót

A Médiatanács 675 ezer forintos bírságot szabott ki, amiért csak zenét sugároztak. Azt viszont kénytelenek, mert nem kapcsolhatják ki a sugárzást.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa súlyos jogsértésnek minősítette a Lánchíd Rádió szolgáltatójának azt a gyakorlatát, hogy műsoruk jelentősen eltért a szerződésben rögzített műsorrendtől és közszolgálati kötelezettségeitől, és emiatt 675 ezer forintos bírságot szabott ki – írja az MTI.

Az NMHH szerdai közleménye szerint a médiatanács azért szabta ki a bírságot a Lánchíd Rádió (Budapest 100,3 MHz és vételkörzet-bővítései), a Lánchíd Rádió Pécs (Pécs 94,6 MHz és vételkörzet-bővítései), valamint a Lánchíd Rádió Száz pont Kettő (Szeged 100,2 MHz) körzeti, illetve helyi közösségi rádiók szolgáltatójára, mert egy vizsgált májusi műsorhéten a hatósági szerződéseiben vállaltakkal és törvényi kötelezettségével ellentétben kizárólag zenét sugárzott, ami súlyos jogsértésnek minősül. Egyáltalán nem adott közre semmilyen szöveges tartalmat: híreket, helyi közéleti, a helyi mindennapokat segítő, közszolgálati és kisebbségi műsorokat – tették hozzá.

Mint ismeretes, a fideszes kétharmadot hozó parlamenti választás után Simicska Lajos alaposan leépítette médiaportfóliáját. A Magyar Nemzet április 11-én jelent meg utoljára, és a Lánchíd Rádió is elhallgatásáról is döntöttek. A Lánchíd Rádió viszont nem lett teljesen néma – a 24.hu azt írta, a Médiatanács kérdésükre adott válaszából az derült ki, hogy Simicska rádiós cége nem is némíthatja el önkényesen a rádióját, lekapcsolni a szerződés lejárata előtt törvényesen csak akkor lehet, ha közös megegyezéssel szerződést bontanak a Médiatanáccsal, vagy ha a Médiatanács súlyos jogsértés miatt maga bontaná fel a szerződést.

Az NMHH a közleményben azt is tudatta, hogy a testület harmincöt médiaszolgáltatót figyelmeztetett, tizenhét esetében pedig néhány tízezer forintos bírságot is kirótt az előző évre vonatkozó beszámolási kötelezettség késedelmes teljesítése vagy elmulasztása miatt. A legmagasabb összegű bírság ötvenezer forint volt. A médiatanács a bírságok kiszabásakor minden esetben a fokozatosság és az arányosság elve alapján, az ügyek összes körülményét figyelembe véve állapítja meg a jogkövetkezmények adott formáját, mértékét – tették hozzá.

Sajtóértesülés szerint Ságodi Zoltán, Tenk András és Doszpoly Botond eltiltásáról döntöttek. A bűnük az volt, hogy visszaléptek az áprilisi parlamenti választáson.