A legizgalmasabb időközi választás mégis a Nógrád-megyei Pásztón volt, ahol a fideszes többségű képviselőtestület feloszlatta magát, amikor a várost 2014 óta vezető Dömsödi Gábor LMP színekben elindult az áprilisi parlamenti választáson.
A pásztói zeneiskola előtt kesereg így egy borostás, a naptól barnára cserzett arcú férfi, miközben a kerékpárjára támaszkodik. Odébb, a „pisilő asszonyok” szobra körül nyugdíjas pár nyalja a fagyit, ők is délelőtt szavaztak. Szerintük előre kitervelt volt, hogy a fideszes többségű önkormányzat tavasszal felállt, s emiatt most időközi választást kell tartani a 9200 lelkes nógrádi városban, amit Dömsödi Gábor volt televíziós riporter vezetett. A nyolc tagú testületben öt fideszes és három független képviselő dolgozott, ők arra hivatkozva álltak fel áprilisban, hogy nem tudnak együtt dolgozni a polgármesterrel.
Ezt a lépést megelőzte Farkas Attila alpolgármester februári lemondása posztjáról, amit a közösségi oldalán úgy indokolt, hogy a polgármester „viselkedése, kirohanásai, folyamatos kormányellenes hangulatkeltése és nyilatkozatai miatt eddig sem volt egyszerű vele dolgozni, de mióta bejelentette, hogy feladja függetlenségét, és LMP-színekben indul az országgyűlési választásokon, a stílusa szinte elviselhetetlenné vált.”
Van, aki egyéb mutyit sejt a háttérben: egy fiatal, magát baloldalinak valló férfi szerint a városi strand is a választások egyik tétje, azt ugyanis már régóta kinézte magának egy vállalkozói csoport, de Dömsödi hallani se akart arról, hogy eladják a városi tulajdonban lévő ingatlant. Ha sikerül elmozdítani őt székéből, akár ezt is „lezavarhatják” - mondta a fiatalember.
Feltűnő, hogy még a választások napján sem látni egyetlen olyan plakátot vagy szórólapot, amely az eddigi polgármester mellett kampányolna. Dömsödi Gábor a Népszavának erről vasárnap azt mondta: az ő polgármesteri fizetéséből nem futotta ilyen anyagokra, s nem nyert ötvenmilliót sem pártalapítványtól, ami segítette volna a munkáját. Négy éve, mikor elindult a versenyben, eladta az autóját, annak árából kampányolt, ám most már nem volt mit eladnia. Különben meg, ha három és fél évnyi polgármesterkedés után neki még „futtatnia” kell az arcát a köztereken, akkor valamit nagyon rosszul csinált – tette hozzá.
Hogy mire számít a nap végére, arra azt felelte: bizakodó, és pozitív érzései vannak.
A bukásra nincs „B” terve, bár némi malíciával azért megjegyezte: mivel nálunk demokrácia van, s ő még fiatal, a tehetségeket pedig engedik boldogulni ebben az országban, fényes jövő és karrier állhat előtte. De – fordította komolyra - az is elképzelhető, hogy könyvet ír: a kelet nógrádi térség pályázati pénzeinek elosztásáról, s bizonyos üzleti körtök összefonódásáról több paksamétányi tényanyaga van, és írni sem felejtett még el.