Felújították az egyik nagy akváriumot, amelybe azonban állatok helyett olyan kiállítást telepítettek, amely bemutatja, milyen mértékben szemeteli tele az ember a tengert. A miniatűr, szennyezett tengerrészletet ábrázoló akváriumban az eldobált üvegek és műanyag palackok mellett elszabadult halászhálók, elhagyott békatalpak és más különböző műanyag hulladékok láthatók - olvasható a Pécsi Zoo honlapján.
A világon termelődő műanyagnak csak alig hét százalékát hasznosítják újra, a többi a szeméttelepekre és a tengerekbe, óceánokba kerül. Egy felmérés szerint évente kilencmillió tonna műanyagszemét jut a vizekbe. Az elszabadult és kilyukadt léggömbök, illetve az eldobált műanyagzacskók a tengeri élőlényekre nagy veszélyt jelentenek, mert például a tengeri teknősök és a halak is könnyen medúzának nézhetik és lenyelhetik, és ez hosszú távon a pusztulásukat okozhatja.
A szemetes akvárium mellett egy, 12 fiatal füles medúzát tartalmazó akvárium is nyílt a Pécsi Zoo területén. A füles, más néven hold- vagy holdfénymedúza a tengerek és óceánok sekély, partmenti részén él, kedveli a sziklás részeket, de olykor kikötőkben és folyók torkolatában is lehet vele találkozni. A tág tűrőképességének köszönhetően 6-31 Celsius fokos vízben is képes megélni. Gyakran sodródik a tengeráramlatokkal. A kifejlett példányok harangja akár a 25-40 centimétert is elérheti. Állati eredetű, planktonikus élőlényekkel táplálkozik, de a nagyobb méretű egyedek kisebb rákokat és kagylólárvákat is elejthetnek. Csípése az emberre nem veszélyes. Több ragadozó halfaj fontos táplálékállata.