A BepiColombót az európai Kourou űrkikötőből egy Ariane-5 típusú hordozórakétán lövik föl. Így egy három űreszközből: a tudományos célú keringőegységeket hordozó transzfer modulból, valamint a két mérőeszközből álló kombináció indul el a Merkúr felé. Az utazás során napenergiával és elektromossággal működő hajtómű, valamint a Föld, a Vénusz és a Merkúr körüli, összesen kilenc gravitációs hintamanőver fogja segíteni - számolt be a Csillagászat.hu.
A kitűzött dátum a start első lehetséges időpontja, de az indítási ablak november 29-ig nyitva marad.
A májusi űrkikötőbe érkezésük óta számos előkészülettel végeztek, például felszerelték az eszközöket a magas hőmérsékletek ellen védő takarókkal, ellenőrizték a xenon és nitrogén tankokat, amelyeket meg is töltötték és nyomás alá helyeztek, valamint zajlik a napelemek végső felszerelése és a telepítési tesztek is.
Megkezdődtek a kulcsfontosságú műveletek szimulációi is az ESA műveleti központjában Németországban, Darmstadtban. Ennek során nem rutinszerű események kezelését is gyakorolják, hogy a Merkúr fele tartó úton bekövetkező bármilyen eshetőségre felkészüljenek.
Az összetett űreszközkupac indítás után három évvel fogja először megközelíteni a Merkúrt. Az utazás alatt is számos tudományos eszköz működik majd, például a transzfer modul webkamerájának köszönhetően már a Merkúr körüli pályára állás és a főkamera üzembe helyezése előtt várhatóak egyszerű felvételek.
A saját, végleges pályáikra állásuk után a két szonda egymást kiegészítve fog méréseket végezni a bolygóról és a környezetéről, a mélyebb belső rétegektől egészen a napszéllel való kölcsönhatásáig. A Merkúr eddigi legpontosabb megismerésén túl így a szakértők bepillantást nyerhetnek a naprendszerek legbelső bolygóinak kialakulásába és fejlődésébe