A tengerbe zuhant egy Boeing 737-es utasszállító repülőgép 189 emberrel a fedélzetén hétfőn Indonéziában – írja a BBC. Az indonéz katasztrófavédelem korábbi tájékoztatása szerint 188 személy, két pilóta, öt légiutas-kísérő, 178 felnőtt utas, két gyerek és egy csecsemő utazott a gépen. Később azonban közölték, hogy az utasszállítón 6 fős személyzet tartózkodott. A Reuters beszámolója szerint 23 kormánytisztviselő is a gépen volt.
A JT 610-es belföldi járat az indonéz fővárosból, Jakartából Pankal Pinang városába tartott. Körülbelül 13 perccel felszállás után veszítették el a kapcsolatot a géppel. Korábban a pilóta engedélyt kért, hogy visszatérjen a repülőtérre. Nem adtak le vészjelzést.
A mentőegységek a helyszínen vannak. Sutopo Purwo Nugroho, a katasztrófavédelem vezetője Twitteren tett közzé fotókat, melyek szerint megtalálták a tengerben a repülőgép törmelékeit és személyes holmikat. Galériánkat a balesetről itt találja.
Később Muhammad Syaugi, az indonéziai kutatási és mentési ügynökség szóvivője arról beszélt, továbbra sem tudják, hogy vannak-e túlélők. „Reménykedünk, imádkozunk, de nem tudjuk megerősíteni” – fogalmazott az AFP-nek nyilatkozva. Azt mondta, a mentőcsapatok néhány testrészt találtak a helyszínen. Az utasok igazolványai, jogosítványai is a tengerben voltak.
Az indonéz kutató- és mentőalakulatok szóvivője, Yusuf Latief úgy nyilatkozott, feltehetően már nem is fognak túlélőket találni.
Az utasok családtagjai a jakartai repülőtéren várnak arra, hogy hírt kapjanak szeretteikről.
Az indonéz meteorológiai ügynökség szerint az időjárási viszonyok biztonságosak voltak, vagyis ez biztosan nem okozhatta a tragédiát, írja az Euronews. A hatóságok abban bíznak, hogy hamarosan sértetlen állapotban előkerül a repülő feketedoboza, ami a műszerek adatait és a pilótafülkében elhangzottakat is tartalmazza.
A Lion Air légitársaság a BBC-vel közölte: a gépet egy tapasztalt pilóta vezette, aki már több mint 6000 üzemórát repült. A Boeing 737-800-es új modellnek számít, 2016-ban kezdték el kereskedelmi céllal használni. A légitársaság közlése szerint az utasszállítót 2018-ban gyártották és augusztus 15-én helyezték üzembe.
A Lion Air légitársaságot 1999-ben alapították, és 2016 óta rendelkezik az európai légtérben való repülési engedéllyel. 2013-ban a légitársaság egyik járata túlfutott a leszállópályán és a tengerbe csúszott, a balesetben senki sem sérült meg súlyosan.