női kézilabda Bajnokok Ligája;

2019-04-07 20:39:57

Kedvezőbb helyzetben a címvédő Győr

Minden Háfra Noémi arcára volt írva.

Húsz perccel a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első, vasárnap Érden lejátszott, 29-26-ra elveszített Rosztov-Don elleni mérkőzését követően az FTC hét gólt szerző játékosa nem tudta leplezni csalódottságát, búskomor tekintettel értékelt. Csapata a szombati, oroszországi visszavágó előtt meglehetősen távol került a budapesti négyes döntő elérésétől.

Pedig a kézilabdázók és a közönség is nagyon szerette volna a sikert – kézilabdacsarnokban ritkán tapasztalható atmoszféra jellemezte a teljes mérkőzést, a 2200 igencsak hangos drukker által buzdított Ferencváros játékosai pedig becsülettel tették a dolgukat (a szurkolók „teljesítményét” beárnyékolja, hogy egy sörös doboz pályára hajítása miatt a második félidőben néhány percig állt a játék). A magasabb, erősebb kézilabdázókkal érkező Rosztov ugyanakkor komoly kihívás elé állította a félidőre egygólos hátrányt (13-14) összeszedő Háfráékat.

A folytatásban jól kezdett az FTC, amely a 40. minutumban 17-16-ra vezetett, a hajrára viszont szemmel láthatóan „elfogyott”. Az ellenfél kihasználta a megingásokat, így előnyt szerzett a második mérkőzésre.

„Igen, a második félidő közepe felé volt egy szakasz, amikor én is azt éreztem, hogy fejben elfáradtunk egy kicsit. Türelmesebbnek kellett volna lennünk – kezdte a lapunknak nyilatkozó FTC-játékos, Klujber Katrin. – Úgy érzem, meg is nyerhettük volna a meccset. Ha az idegenbeli visszavágón mellőzni tudjuk a ki nem kényszerített hibákat, akkor még lehet esélyünk a továbbjutásra.”

Az mindenesetre tény, hogy az Odense vendégeként vasárnap kora este 29-28-ra nyerő Győri Audi ETO KC esélyei jobbak a négy közé jutást illetően. Noha a címvédő játéka a dániai meccs második játékrészében kissé szétesett, az ETO egyértelműen esélyesként várhatja a szintén szombati, győri visszavágót.