tenisz;Isztambul;Babos Tímea;Kristina Mladenovic;

2019-04-25 09:32:37

Babosék negyeddöntősök Isztambulban

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna párosversenyében.

A magyar játékos - aki egyesben nyolcaddöntős - és partnere szerdán két szettben múlta felül a hazai közönség előtt szereplő Cagla Büyükakcay, Pemra Özgen kettőst.

A 64 percig tartó mérkőzés első játszmájában Babos Tímea és Kristina Mladenovic 4:0-ra elhúzott. A hazai páros ezután kétszer hozta saját gémjét, de a felzárkózásra nem volt esélye. A nyitó felvonás zárásaként az első kiemelt páros 40-re nyerte szerváját - számolt be a magyar teniszező honlapja.

A második játszma kicsivel szorosabban alakult: Babos Tímea és Kristina Mladenovic 2:2 után brékelt, de a nyolcadik gémben elveszítette az adogatását, de aztán a magyar-francia páros 40-re vette el a hazaiak szerváját.  A végén pedig hozták az adogatásukat, így befejezték a mérkőzést.

Babosék a negyeddöntőben a román Andreea Mitu és az orosz Alexandra Panova duójával találkoznak.