Fidesz;Győr;plakátrongálás;

A fehér furgonból több mint 40 letépett ellenzéki plakát és molinó került elő

- Fidesz-matricás különítmény pusztítja az MSZP plakátjait Győrben

Az ötfős csapat egy fehér furgonnal járja az utcákat, és tucatjával szaggatják le a táblákat. A rongálókat akció közben buktatta le egy másik aktivista csoport.

Hetek óta módszeresen leszaggatják az ellenzék EP-választási hirdetéseit Győrben; a szemtanúk, járókelők egy fehér furgonos bandáról beszéltek, ami főként éjszaka dolgozott, és begyűjtötte a hivatalos hirdetési felületekre kiragasztott plakátokat, de főként az MSZP -s anyagokra utaztak.

Péntek éjszaka aztán a plakátragasztók tetten érték a tépkedőket: az MSZP aktivistái épp csak befejezték munkájukat, amikor látták, hogy egy Fidesz-matricás furgonból öt ember ugrik ki, és nekiáll leszaggatni a ragasztótól még nedves hirdetéseket – tudta meg a Népszava.

„Megállítottuk őket, aztán némi szóváltás után rendőrt hívtunk” – mondta lapunknak Pollreisz Balázs, az MSZP győri elnöke, aki maga is részt vett a plakátozásban. A kiérkező rendőrök aztán Pollreisz kérésére felnyitották a furgon rakterét, melyben több tucatnyi plakát mellett 41 darab, letépett műanyag MSZP-Párbeszéd hirdetőtáblát is találtak. A rongálás miatt az Pollreisz ott helyben feljelentést tett, az igazán érdekes fordulat azonban csak a rendőrök távozása után következett.

„A furgonos csapat tagjai beismerték nekünk, hogy Fidesz-aktivisták, és felsőbb utasításra tépkedik az ellenzéki hirdetéseket”– mesélte Pollreisz.

A plakátszaggatók ugyan nem nevezték meg közvetlen, személyes megbízójukat, a győri MSZP-s azonban nehezen tudna elképzelni más megrendelőt, mint a győri Fidesz-szervezetet. Utóbbit egyébként Borkai Zsolt, a város polgármestere vezeti.

Bár a letépett, megrongált táblákat már nem tudták visszahelyezni, a helyi szocialisták ezeket újrahasznosították: a 41 táblát győri irodájuk környékén állították fel, hogy ezzel is emlékeztessenek a történekre.

Pollreisz hozzátette, az esetről már értesítették a Nemzeti Választási Bizottságot – ami pedig a rendőrségi vizsgálatot illeti, szerinte bűncselekmény miatt indulhat nyomozás, mivel az okozott kár meghaladta a szabálysértési felső határértéket, vagyis az 50 ezer forintot.

Az üggyel kapcsolatban megkerestük Borkai Zsoltot is és a helyi Fidesz-irodát, hogy kiderüljön, valóban helyi vagy központi Fidesz-utasítást követtek a plakátszaggatók, és ha egyik esetről sincs szó, tervezi-e belső vizsgálat indítását a történtek miatt.

Arra is kíváncsiak voltunk, hogy a rendőrség megkereste-e már Borkait vagy a Fidesz-irodát a történtek miatt. Levelünkre Borkai Zsolt megbízásából egy önkormányzati tanácsadó válaszolt, aki szerint a győri EP-kampány koordinálása a Fidesz választókerületi elnökeihez, Kara Ákos államtitkárhoz és Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselőhöz tartozik Kérdéseinkkel őket is megkerestünk, ha kapunk választ, frissítjük cikkünket.

Az Európai Bizottság elnöke azt javasolta Ujhelyi Istvánnak, hogy forduljon a magyar választási szervekhez.