Komoly vita robbant ki arról Németországban, hogy ki fizesse a rendőri biztosítás költségeit az első és másodosztályú labdarúgó bajnoki mérkőzéseken. Az eddigi gyakorlat az volt, hogy mivel a rendőrök közalkalmazottak Németországban, a meccsek biztosításának a költségeit is az állam, ezen belül a tartományok fizették. Mäurer azzal érvel, a klubok nagyon komoly bevételekre tesznek szert a mérkőzések rendezéséből, a zavartalan lebonyolítás azonban nem lenne lehetséges a rendőrök közreműködése nélkül. Szerinte az lenne tisztességes, ha a rendőrök munkáját a klubok fizetnék ki a bevételeikből.
"Nem az a cél, hogy az állam a rendőrök fizetését a klubokra terhelje, hiszen az alacsonyabb osztályú bajnokikon természetesen továbbra is az állam fizeti a költségeket, hanem a terhek igazságosabb elosztását szeretném elérni - érvelt a politikus. - A 2017/2018-as szezonban a két legmagasabb bajnoki osztályban összesen több mint 1,6 millió órát dolgoztak a rendőrök a bajnoki meccseken, ez átszámítva azt jelenti, mintha 1800 rendőr főállásban egész évben csak ezzel foglalkozott volna. Ehhez képest a klubok semmit sem fizetnek ezekből a költségekből."
Mäurer javaslatát nagy többséggel leszavazták a belügyminiszterek országos találkozóján az előző hét végén. A Német Labdarúgóliga (DFL) sem támogatja az elképzelését.
"Mäurer úr javaslatai nem oldják meg azt a problémát, amivel mi a tartományokkal együttműködve foglalkozunk, nevezetesen, hogyan lehetne csökkenteni a rendőrök terhelését - olvasható a DFL közleményében. - A rendőri munka finanszírozásának nincs köze ahhoz, hogy a rendőrökön nagy a nyomás és rengeteget dolgoznak."
Mäurer a nagy ellenállást tapasztalva finomított elképzelésén. Egy olyan közös kassza létrehozását javasolta, amelybe a tartományok annak arányában fizetnek be támogatási összeget, hogy melyik városban, hány kiemelt kockázatú mérkőzést rendeznek.
"Egy alapszolgáltatást minden mérkőzésen biztosít a rendőrség, a kiemelt kockázatú találkozóknál kellene a kluboknak hozzájárulni a költségekhez, az összeget pedig a tartományok részére fizetnék be - hangzott az újabb verzió. - A meccsek biztosítása a legmagasabb osztályokban egy szezonban összesen 150 millió euróba kerül. Azt szeretném, ha ennek körülbelül húsz százalékát, 35 millió eurót fizessenek a klubok vagy a DFL. Előbbi esetben arányosan elosztva, akinek több kiemelt rendőri felügyeletet igénylő mérkőzése volt, az tegyen be többet a közös kasszába. Nem értem, miért ilyen nagy az ellenállás a javaslatommal szemben, miközben mást sem hallok, csak azt, hogy legyünk szociálisan érzékenyek, figyeljünk oda egymásra, segítsük a másikat. Ha a DFL együttműködő lenne, akkor a felszabaduló összeget rengeteg más, fontos cél elérésére lehetne fordítani."
Reinhard Rauball, a DFL elnöke szerint a szenátor nem akar mást, mint pereskedés nélkül hozzájutni a DFL támogatásához. Mäurer az elmúlt három évben háromszor indított pert annak érdekében, hogy a DFL fizesse ki a Werder Bremen helyett a bajnoki mérkőzések rendőri biztosításának költségeit. Bréma városa a kiemelt kockázatú meccsek rendőri biztosításának számláját elküldte a DFL-nek. A politikus mindegyik pert megnyerte, a bíróság összesen 2,3 millió euró kifizetésére kötelezte jogerősen a DFL-t.
"Nem tudunk örülni ennek - jelentette ki Frank Baumann, a Werder Bremen ügyvezetője. - Azt gondolom, a mérkőzések rendőri biztosítása állami feladat, így van ez évtizedek óta. Természetesen igazodunk a változó helyzethez. Más klubokhoz hasonlóan mi is tartalékkeretet különítünk el arra az esetre, ha valamikor minket köteleznek majd a rendőrség munkájának kifizetésére. Jelenleg szezononként egymillió eurót teszünk félre erre a célra. Talán nem kell hangsúlyoznom, hogy másra is el tudnánk költeni ezt az összeget."
Magyarországon, az államilag támogatott és életben tartott labdarúgó NB I-ben a klubok kötelezettsége a rendőri biztosítás díjának befizetése.