Ferencváros;előválasztás;

- Az aHang biztosan nem szervez ferencvárosi előválasztást

Azonban előfordulhat, hogy még részt vesznek ilyenben, mivel nagyon jó tapasztalataik voltak.

Bár felkérték az ellenzéki pártok, az aHang civil szervezet nemet mondott a ferencvárosi előválasztás lebonyolítására – értesült a Népszava.

Az aHang lapunknak azt írta, számos más ügyük van, amelyeket ugyanolyan fontos tartanak, mint az előválasztást. Amikor elkezdték szervezni a fővárosi folyamatot, akkor is azt kommunikálták, hogy ettől még nem fognak átállni az előválasztások szervezésére. Persze előfordulhat – folytatták –, hogy még részt veszünk ilyenben, mivel nagyon jó tapasztalataink voltak. – Látjuk azt is, hogyan lehetne még jobbá tenni a folyamatot, sokan rengeteget tanultunk belőle – fogalmaztak.

Már korábban beszámoltunk arról, hogy lapunk úgy tudja: nem civilszervezetek szerveznék a ferencvárosi előválasztást, amelyet augusztus elején akarnak lezárni. Az aHang információnk szerint ugyanakkor technikai segítséget biztosít majd a procedúrához. Úgy tudjuk, a jövő hét elején az összes ellenzéki párt részvételével véglegesítik a pontos forgatókönyvet, így többek között kiderül majd lesz-e érvényességi küszöb, illetve mennyi szignóra lesz szükség az induláshoz.

Jelen állás szerint a momentumos Jancsó Andreán és a független Baranyi Krisztinán kívül nem lesz több induló Ferencvárosban. Jancsót a Momentum, az MSZP és a Jobbik támogatja, míg Baranyit a Párbeszéd, az LMP és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt látná szívesebben polgármester-jelöltnek. A DK csak annyit közölt, hogy a győztest aspiránst fogadják majd el közös indulónak.  

Ennyibe került az ellenzéki előválasztásAz aHang szerdán zárta le a budapesti ellenzéki előválasztással kapcsolatos elszámolását. Az erről szóló közleményükből kiderül: 68 ezer ember ment el szavazni, de „nem kérdés, hogy elment volna 100-150 ezer is, ha több sátor van hosszabb nyitva tartással, tovább tart a szavazási időszak s így tovább.” „Tisztán logisztikai és humán erőforrás kérdés volt az, hogy nem ment el legalább kétszer ennyi ember, ezt nagyon fontos aláhúzni. Így is több, mint ezer civil- vagy pártaktivista segítette a folyamatot egy héten keresztül” – tették hozzá. A közzétett adatok alapján 731 ember adományából 4,543,185 forint folyt be, az összköltség pedig 5,523,137 Ft lett. A kiadásaik a következőképpen oszlottak meg: – Bérleti díjak: 889,000 Ft – PR, kommunikáció: 965,579 Ft – Szakértői díjak: 587,000 Ft – Webfejlesztés: 1,712,350 Ft – Utazási költségek: 17,730 Ft – Kisértékű eszközbeszerzések (tablet, headset, mérőműszer): 459,253 Ft – Hirdetési költségek: 302,485 Ft – Ellátási költségek: 27,685 Ft – Adminisztratív költségek: 550,000 Ft – Banki költségek: 12,055 Ft „Július 10-én tehát még mindig 1 millió forint mínuszban vagyunk, nagy feladat lesz ezt a következő egy-két hónapban pótolnunk. Mivel a célzottan egyéb kampányainkra küldött pénzt nem használjuk ezen hiány kiegyenlítésére, így az általános adománygyűjtő oldalunkon keresztül befolyt összeget tudjuk csak erre fordítani” – közölte az aHang.

Az autóiparban európai szintű tervekre és nem nemzeti szintű programokra van szükség, azt pedig minden államnak, még az Orbán-kormánynak is meg kell érteni, hogy csak akkor hozhatja jobb helyzetbe a munkavállalókat, ha minden vállalkozást, a multikat is rákényszeríti a kollektív megállapodások megkötésére. Az Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) szeretné elérni, hogy ezt az EU Bizottsága is programmá emelje – nyilatkozta lapunknak a szervezet Budapesten tartózkodó főtitkára, Luca Visentini.