Szerda estétől nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, és reggelig a Dunántúlon záporok, zivatarok is kialakulhatnak. Csütörtökön már erőteljesebb lesz a gomolyfelhő-képződés, és több helyen fordulhat elő zápor, vagy zivatar. A hevesebbek a Dunántúlon várhatók, ott több alkalommal is eshet. Az északnyugati szelet szerdán az ország középső harmadában olykor erős széllökések kísérik, majd mérséklődik a légmozgás, éjszaka és csütörtökön csak zivatarokban lehet erős vagy viharos a szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 10, 17 fok között alakul, de az északi völgyekben néhol 8, 9 fok is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 24, 29 fok között valószínű.
Időjárási helyzet Európában
Európa időjárására az úgynevezett bárikus mocsárhelyzet a jellemző. Ez azt jelenti, hogy nincsenek markáns időjárási képződmények, alapvetően helyi hatások alakítják az időjárást. Frontális, nagy területi kiterjedésű és mennyiségű csapadék nincs, inkább lokális záporok, zivatarok alakulnak ki.
Egyedül Fehéroroszország és a balti országok térségében lehet frontot látni a kontinens felett, ott többfelé esik az eső. Változékonyabb időjárás és ciklontevékenység csak az óceán felett van, az ott húzódó front felhőzete már elérte az ír partokat.
A csúcshőmérséklet az Alpok és az Tátra vonulatától északra csak kevés helyen haladja meg a 20 fokot, ettől délre 25, 30 fok a jellemző, de Dél-Franciaországban és az Ibériai-félszigeten 35 foknál is melegebbet mérnek. Csütörtök estig a Kárpát-medence fölé melegebb, nedvesebb és labilis állapotú légtömeg érkezik, ami kedvezőbb feltételeket biztosít záporok, zivatarok kialakulásához.