Mérföldkőnek nevezte a kedden befejeződött budapesti olimpiai kvalifikációs vívó-világbajnokságot Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke. Az eseményen 118 országból 1071 sportoló mérte össze tudását, ami részvételi rekord a vb-k történetében. A szervezést, a szállást, az edzéslehetőséget is dicsérték a külföldi vendégek, Inna Gyeriglazova, a női tőrben egyéniben és csapatban is világbajnok orosz versenyző szerint olimpiai színvonalú volt a lebonyolítás.
A magyar sportolók jobban szerepeltek, mint a legutóbbi kínai vb-n, ahol mindössze egy bronzérmet sikerült szerezni. Ezúttal egy arany és két ezüst az éremtermés. A férfi párbajtőrözőknél a huszonegy éves Siklósi Gergely bizonyult a legjobbnak, ami a vb egyik nagy meglepetése volt. Ezüstöt szerzett Szatmári András kard egyéniben, illetve a férfi kardcsapat. Utóbbi azért is volt nagy szó, mert a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron egyéniben csupán huszadik lett, ám ez nem látszott a teljesítményén a csapatverseny során, ahol igazi vezéregyéniség volt.
Óriási kár, hogy a dél-koreaiak elleni fantasztikus döntőt beárnyékolta az eredményhirdetést kísérő botrány. Csampa Zsolt, a magyar szövetség elnöke nemzetközi szinten is egyedülállót alakított: megtiltotta Szabó Bence kétszeres olimpiai bajnok kardozónak, a nemzetközi szövetség végrehajtó bizottsági tagjának, hogy Áder János köztársasági elnök mellett érmeket adjon át a kard csapatverseny dobogósainak.
A rendkívül udvariatlan és a külföldi sportvezetők körében megütközést keltő lépés volt az egyik téma a nemzetközi szervezet záró vacsoráján is. Csampának az a baja Szabó Bencével, hogy a korábbi vívó jövőre harcba indul a magyar szövetség elnöki székéért. Elvileg a nyelveket beszélő, nemzetközi szinten ismert és elismert Szabónak nem jelenthet(ne) gondot, a kizárólag magyarul kommunikáló, a vívósportban ismeretlen Csampa legyőzése. Más kérdés, hogy alig akad olyan magyar sportági szövetség, ahol nem politikai szempontok alapján választanak vezetőt.