Az erősen konzervatív Daily Telegraph három részben számol be arról, miként válaszol a magyar zsidó közösség a földrészen tapasztalható gyűlöletre és jogsértésekre. A kiküldött tudósító abból a brüsszeli teremből kezdi beszámolóját, ahová mindenhonnan befutnak a telefonos alkalmazáson át érkező riasztások, ha valakit támadás ér az utcán, csak azért, mert zsidó. Ha beérkezik a hívás, az ügyeletes ránéz az előtte lévő kilenc képernyőre, amelyen piros pont jelzi, hol történt az eset. Másodpercek kérdése, és kamerán keresztül látható, illetve hallható a helyszín. Az egészet az Európai Zsidó Kongresszus működteti és szükség esetén riadóztatja a rendőrséget.
Hogy miért van rá szükség, arra a válságközpont igazgatója úgy válaszol, hogy körülbelül 5 éve erősödik az antiszemitizmus a kontinensen. Nyugaton a radikális iszlám terrorfenyegetés, Keleten a nacionalista, szélsőjobbos érzelmek újra felbukkanása odavezetett, hogy mind több az ilyen incidens. Ideértve a munkahelyi terrort, de azt is, ha valahol horogkeresztet rajzolnak a falra. Moshe Kantor, az Európai Zsidó Kongresszus elnöke arra hívja fel a figyelmet, hogy visszaszorulóban van a politikai közép, amihez társul a durva populista retorika, és ez termékeny talajként szolgál a zsidóellenesség számára. Merthogy utóbbi jelenti a közös nevezőt a jobb- és baloldali szélsőségesek számára.
A félelem fokozódik Budapesten is, ahol kamerákkal figyelik az iskolákat és a zsinagógákat. A budapesti biztonsági központban folyamatosan nyomon követik a továbbított képeket. A falon térkép mutatja, hol fordulnak meg sűrűn a zsidó közösség tagjai. Közülük már hozzávetőleg két ezren töltötték le a Polipra keresztelt applikációt, habár Magyarországon csak nagyon ritkán fordulnak elő tényleges támadások. A jelzések azonban vegyesek, mivel a populista-demagóg Orbán-kormány a választási kampányban bevetette a bolygó zsidó jelképét, ugyanakkor pénzt áldoz a zsidó temetőkre és kórházakra.