Ricciardo nem akart versenyezni

2019.09.02. 19:28

Fotó: KENZO TRIBOUILLARD / AFP
El sem akart indulni a vasárnapi Forma-1-es Belga Nagydíjon Daniel Ricciardo az F2-es versenyen történt halálos baleset után. A Renault olasz származású ausztrál pilótája hétfőn azt mondta, semmi kedve sem volt versenyezni, szörnyen érezte magát a futam közben, amit végül egy kör hátránnyal a 14. helyen zárt.
"A tragédia után föltettem magamnak a kérdést, van-e ennek értelme - mondta a 30 éves versenyző. - Tudom, hogy az autóversenyzés a munkánk, az életünk, de tulajdonképpen annyi történik, hogy autók mennek körbe-körbe egy pályán. Örültem, amikor vége lett a versenynek. Az nem kérdés, hogy legjobban úgy tudjuk kifejezni a tiszteletünket, ha versenyzünk, de biztos vagyok benne, hogy nem én voltam az egyetlen, aki szívesebben kihagyta volna ezt a versenyt. Természetesen én csak a saját gondolataimat tudom elmondani, de biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így érzett."
A 22 éves francia Anthoine Hubert a szombati F2-es versenyen szenvedett halálos kimenetelű balesetet a spái pályán. A második körben nekicsapódott a gumifalnak, majd a pálya felé sodródó autóját a teljes sebességgel érkező Juan Manuel Correa eltalálta, aminek következtében a francia kocsija kettétört. A balesetbe mások is belekeveredtek, a versenyt azonnal megszakították piros zászlóval.
A nemzetközi szövetség a szörnyű baleset után nem sokkal bejelentette, hogy Hubert életét nem tudták megmenteni, a fiatal versenyzőt kórházba sem lehetett szállítani, a helyszínen belehalt sérüléseibe.
A Hubert kocsijába belerohanó Correát a liege-i kórházba szállították, ő is súlyosan megsérült, de állapota stabil.
Forma-1

Zsóri Dánielt már csak Messi és Quintero választhatja el a Puskás-díjtól

2019.09.02. 13:42

Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
A futballista az első magyar, akinek gólja bekerült a legjobbak közé.
Zsóri Dániel találata bekerült a legjobb három közé az év góljáért járó Puskás-díj szavazásán - adta hírül hétfőn a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) honlapja az MTI szerint. A 18 éves futballista - aki időközben a MOL Fehérvár FC-hez igazolt - a Debrecen színeiben február 16-án, a Ferencváros elleni hazai bajnoki találkozón a 81. percben csereként állt be élete első NB I-es mérkőzésére, majd a 93. percben, 15 méterről a kapu jobb alsó sarkába ollózott, megszerezve csapatának a győzelmet. Az ő gólján kívül a kolumbiai Juan Fernando Quintero (River Plate) és az ötszörös aranylabdás argentin Lionel Messi (FC Barcelona) találata került be a képzeletbeli dobogósok körébe. Zsóri az első magyar a díj történetében, aki szerepelt a 10-es jelöltlistán. A listára két hétig lehetett szavazni, a három legtöbb voksot kapott gól közül legendás játékosokból álló zsűri választja majd ki a győztest, aki szeptember 23-án, a milánói Scalában sorra kerülő ünnepségen veheti át az elismerést. A FIFA a többi kategória döntőseit is közzétette hétfőn, az év férfi játékosa díjra - akárcsak az európai szövetségnél - Cristiano Ronaldo, Lionel Messi és Virgil van Dijk pályázik. Az UEFA-nál a Bajnokok Ligája-győztes FC Liverpool holland védője nyert. A kapusoknál két brazil és egy német, a liverpooli Alisson Becker és a Manchester Cityt erősítő Ederson, valamint a barcelonai Marc-André ter Stegen került a top háromba, az edzőknél pedig három Premier League-tréner, a spanyol Pep Guardiola, a német Jürgen Klopp és az argentin Mauricio Pochettino verseng még az elismerésért. A top három gól a Puskás-díjért folyó küzdelemben: Zsóri Dániel (magyar, DVSC) - február 16-án, a Ferencváros elleni magyar bajnoki mérkőzésen
Juan Fernando Quintero (kolumbiai, River Plate) - február 10-én, a Racing Club elleni argentin bajnoki mérkőzésen
Lionel Messi (argentin, FC Barcelona) - március 17-én, a Real Betis elleni spanyol bajnoki mérkőzésen

Javul a Forma-2-es Juan Manuel Correa állapota

2019.09.02. 12:37

Fotó: Andrea Diodato / AFP/NurPhoto
Az amerikai pilóta részese volt a francia Anthoine Hubert halálos balesetének.
A Belga Nagydíjon, Spa-Francorchamps-ban történt baleset után, a 20 éves tengerentúli versenyző internetes oldalán hétfőn azt közölték: vasárnap négyórás műtéten esett át, amely mindkét törött lábát érintette. Az állapota továbbra is stabil és eszméleténél van, de ahogy fogalmaznak, teljesen le van sújtva a történtektől. Közben megérkeztek a liege-i kórházba a szülei is. A 22 éves Anthoine Hubert a futam második körében nekicsapódott a gumifalnak, majd szerencsétlenségére a pályára visszasodródó autójába teljes sebességgel belerohant Correa. Az ütközés következtében Hubert kocsija kettétört, olyan súlyos sérülései voltak, hogy nem tudták megmenteni az életét. A baleset után a futamot leállították és később sem folytatták. Az Ecuadorban született Correa egy napig még az intenzív osztályon marad, s ahogy az állapota megengedi, az Egyesült Államokba szállítják.