labdarúgás;

2019-09-05 23:57:04

Elfocizgattak egymással

Hiába vezetett a második percben a magyar labdarúgó-válogatott, végül 2-1-es vereséget szenvedett idegenben a Montenegró elleni felkészülési mérkőzésen.

Nem lehet azt állítani, hogy eseménytelenül teltek a napok a rivális, montenegróiak futballjában. Ljubisa Tombakovic, a nemzeti csapat szerb származású szövetségi kapitánya júniusban, a Koszovó elleni Európa-bajnoki selejtező napján kapott fenyegetések miatt távozott (elmenekült) a csapat éléről. Utódja a bosnyák Faruk Hadzibegic lett, aki húsz évvel ezelőtt hazája válogatottjával is a magyarok ellen játszotta első mérkőzését szakvezetőként, az a találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget.

Marco Rossinak, a magyar válogatott  szövetségi kapitányának szerencsére nem kell fenyegetésektől tartani, az olasz szakember jelenleg a hazai futball legnépszerűbb szereplője, az imádat még tovább nő irányában, ha együttesével hétfőn Eb-selejtezőn felülmúlja a szlovákokat. A remélt siker érdekében Rossi több helyen változtatott a montenegrói felkészülési találkozón csapata összeállításán. A kapuba bekerült a Ferencvárosban megbízhatóan teljesítő Dibusz Dénes, újoncként mutatkozott be Gazdag Dániel, a Honvéd 23 éves középpályása, de játéklehetőséget kapott a betegsége miatt sokat kihagyó Németh Krisztián is.

Még szinte el sem foglalta a helyét Orbán Viktor miniszterelnök és Csányi Sándor, az MLSZ elnöke a helyét a podgoricai stadion VIP-páholyában, talán a szendvicsbe is csak éppen beleharaptak, amikor már vezetett a felforgatott összeállításban pályára lépő magyar labdarúgó-válogatott a Montenegró elleni felkészülési mérkőzésen. Németh Krisztián futott el a második percben a bal szélen, átadását Nagy Dominik passzolta laposan középre és a remek ütemben érkező Holender Filip 3 méterről a hálóba továbbított (0-1), két perccel később Holman Dávid szabadrúgása kerülte el kevéssel a hazai kaput. A 8. percben Beciraj közeli fejesét védte Dibusz, utána sokáig eseménytelenül csordogált a mérkőzés, bő negyed órával később megismétlődött ez a párharc ezúttal a magyar kapus a hazai csapatkapitány lövését hárította remek mozdulattal. Újabb tíz perccel később Beciraj az ötös sarkáról visszagurította a labdát, amit Szavicevic sarokkal továbbított Kosovichoz, aki kapásból, 22 méterről a bal sarokba csavart (1-1).

A második felvonásban újabb újoncot avatott a magyar válogatott, a ferencvárosi Sigér Dávid mutatkozott be a nemzeti csapatban. Rossi hármat cserélt a szünetben, amitől nem lett folyamatosabb a magyarok játéka. Az 53. percben a szintén csereként beállt Kovács István kényszerítőzött Nagy Dominikkal, a visszakapott labdát ellőtte, ám a hazaiaknál szintén becserélt Petkovic lábbal védett. A 61. percben a debreceni Ferenczi János is lehetőséget kapott, ő sem szerepelt korábban a felnőtt együttesben. Nyolc perccel később jött Dzsudzsák Balázs a kispadról és első labdaérintése egy 20 méteres szabadrúgás elvégzése volt, a bal sarok felé tartó labdáját Petkovic vetődve ütötte az alapvonalon túlra.

Negyed óra volt hátra a mérkőzésből, amikor Lang Ádám a tizenhatoson belül szabálytalankodott a mellette elfutó Mugosával. A jogosan megítélt tizenegyest a sértett a kapu közepébe, az elvetődő Dibusz helyére lőtte (2-1).

A hátra lévő időben a házigazdák szerezhettek volna újabb gólokat, időnként elképesztő védelmi hibák után. Ha a magyarok hétfőn jó eredményt érnek el, akkor senkit sem érdekel ez a meccs. Reménykedjünk benne, hogy a magyar válogatott szakmai stábja látott valamit, amit lehet hasznosítani ebből a találkozóból, igaz, nem könnyű előremutatót, bíztatót leszűrni ebből a kilencven percből.