Jean-Claude Juncker az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén azt mondta, hogy nagyon kevés idő maradt az egyezség nyélbe ütésére.
A soros uniós elnökség nevében felszólalt Tytti Tuppurainen finn EU-ügyi miniszter úgy fogalmazott, hogy jelenleg a megállapodás nélküli Brexit a legvalószínűbb.
Az új londoni kormány nem fogadja el a tavaly novemberben még az előző miniszterelnök, Theresa May által aláírt kétoldalú megállapodást, amely a szigetországot mindaddig az EU vámuniójához kötné, amíg nem sikerül más megoldást találni az Írország és Észak-Írország közötti határ átjárhatóságának fenntartására. Az Egyesült Királyság ezért javasolta, hogy az uniós szabályok csak az élőállat és az élelmiszer importjára vonatkozzanak, de Brüsszel szerint ettől még fel kellene húzni a fizikai határt az ír szigeten.
Michel Barnier, az EU főtárgyalója azt mondta, hogy a brit kormány nem tett le jogilag elfogadható javaslatot az asztalra.
A kilépéspárti brit EP-képviselők gúnyos bekiabálásaival tarkított európai parlamenti vita után a képviselők nagy többséggel olyan állásfoglalást fogadtak el, hogy az EP nem fog hozzájárulni olyan egyezséghez, amely nem tartalmazza az ír határ átjárhatóságát biztosító kitételt. A képviselők azt is leszögezték, hogy csak akkor kezdődhetnek tárgyalások a kilépés utáni kétoldalú kapcsolatokról, ha London tiszteletben tartja az EU-polgárok jogaival, a pénzügyi elszámolással és a tartalékmegállapodással kapcsolatos kötelezettségvállalásait. A parlament támogatná a brit kilépés határidejének a meghosszabbítását, ha az indokolt lenne, és a megállapodás nélküli Brexit megakadályozását, illetve általános választások vagy népszavazás kiírását szolgálná — olvasható a határozatban.