NB I – Már nincs veretlen a mezőnyben

2019.09.29. 20:45
Feczesin adta meg a lilák kegyelemdöfését a fehérváriaknak
Fotó: ÚJPEST FC FACEBOOK-OLDALA
A Fehérvár először veszített, a labdarúgó NB I hetedik fordulójában, míg az FTC az Üllői úton sorozatban 14. bajnokiján nyert.
Már senki sem veretlen, illetve nyeretlen a labdarúgó NB I-ben a hetedik forduló után. A listavezető fehérváriak az előző hat játéknapon minden meccsüket megnyerték, ezúttal azonban hazai pályán megérdemelt vereséget szenvedtek az Újpesttől. A fővárosi lila-fehérek az utolsó tíz percben szerezték góljaikat, melyeknek köszönhetően 2-0-ra nyertek. Sikerük jogosságát a fehérváriak vezetőedzője, Marko Nikolic is elismerte. „Rendeztek a stadionban egy meccset, de mi nem érkeztünk meg rá, csak testben – mondta a szakember a lefújás után az NSO-n látható sajtótájékoztatón. – Már az első pillanatban látszott, hogy nem volt elég futás, energia, elveszítettük folyamatosan a párharcokat. Hét győzelem (hat bajnoki, plusz egy a Magyar Kupában – a szerk.) után talán könnyelművé vált a csapat, megérdemeltük a mai vereséget.” „A mérkőzés előtt felhívtam a játékosok figyelmét, hogy ebben a stadionban csak türelemmel lehet nyerni – jelentette ki Nebojsa Vignjevic, az újpestiek trénere. – Kilencven percen keresztül koncentráltak is voltunk, türelmesek, kivárták a fiúk a megfelelő pillanatot, ami végül el is jött.” Az újpestiek ezt megelőzően 2007-ben tudták idegenben legyőzni a fehérváriakat. Továbbra is remek formában játszik Orbán Viktor miniszterelnök kedvenc csapata, a Puskás Akadémia. A felcsútiak az elmúlt négy fordulóban háromszor győztek és csupán egy döntetlent értek el. Ezúttal a Debrecen otthonából hozták el a három pontot Gyurcsó Ádám két góljával, és ezzel megerősítették helyüket a tabella felső régiójában. Először nyertek otthon az újoncok: a kaposváriak a diósgyőrieket múlták felül 2-0-ra, a zalaegerszegiek 3-1-re bizonyultak jobbnak a paksiaknál. Utóbbi találkozón a vendégek Böde Dániel góljával szereztek vezetést, a korábbi ferencvárosi támadó a 74. percben piros lapot kapott, mert a játékvezető szerint megütötte Kocsis Gergőt. A záró találkozót vasárnap a Groupama Arénában rendezték, a címvédő FTC 1-0-ra nyert Leandro lapos lövésével a Kisvárda ellen. Leandro nyolc nap alatt játszott harmadik mérkőzésén a harmadik gólját szerezte: korábban a ZTE elleni bajnokin, majd az Iváncsa elleni MK-mérkőzésen lőtt gólt. A Ferencváros pedig az Üllői úton immár negyven találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban, és sorozatban 14. bajnokiját nyerte meg otthon.

A 7. forduló eredményei

Kaposvár–DVTK 2-0 Kaposvár, 1200 néző. Jv.: Berke. Gól: Nagy T. (20.), Szakály A. (54.) ZTE–Paks 3-1 Zalaegerszeg, 2945 néző. Jv.: Erdős. Gól: Radó (26.), Stieber (36.), Mitrovic (70.), illetve Böde (10.) Kiállítva: Böde (74.) DVSC–Puskás 1-2 Debrecen, 3250 néző. Jv.: Bognár. Gól: Szécsi (83.), illetve Gyurcsó (10., 43.) Mezőkövesd–Honvéd 1-2 Mezőkövesd, 2456 néző. Jv.: Bogár. Gól: Sajbán (79.), illetve Banó-Szabó (34.), Ben-Hatira (48.) Fehérvár–Újpest 0-2 Székesfehérvár, 5267 néző. Jv.: Pintér. Gól: Onovo (81.), Feczesin (92.) FTC–Kisvárda 1-0 Groupama Aréna, 7625 néző. Jv.: Iványi. Gól: Leandro (86.)

NB I

Nincs meglepetés a bokszszövetségnél: Bajkait választották elnöknek

2019.09.29. 18:55

Fotó: Szalmás Péter / Népszava
A közgyűlés alapszabály-módosítással létrehozta a szakmai társelnök posztot, amit mostantól Erdei Zsolt tölt be.
Mint azt már egy korábbi cikkünkben előre vetítettük, vasárnap Bajkai Istvánt választotta elnökké a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) tisztújító közgyűlése. Az MTI azt írja: a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője, az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának alelnöke tavaly december 15. óta az elnökség által megbízott pénzügyi biztosként tevékenykedett a szövetségben, amely anyagi problémákkal küzdött. A közgyűlés alapszabály-módosítással létrehozta a szakmai társelnök posztot, amit mostantól az előző elnök, a 2017. április 1-jén megválasztott Erdei Zsolt tölt be, aki innentől kezdve csak a szakmára fog koncentrálni. Mint megírtuk, Bajkai életrajzából kiderül: a Bibó István Szakkollégiumba járván a Fidesz alapító tagjai közé tartozik, beágyazottsága a mozgalomba megkérdőjelezhetetlen. 1990 és 1994 között önkormányzati képviselő volt Terézvárosban, ezután az ügyvédi pályára fókuszált. Később ismét a politikai közélet felé fordult. Orbán Viktorhoz fűződő kifejezetten bizalmas viszonyát jelzi, hogy amellett, hogy bizonyos jogi ügyekben ő képviseli a miniszterelnököt, még az Orbán család további tagjainak is ad jogi tanácsokat, ellátja képviseletüket.

Hamilton szerencsés győzelme az Orosz Nagydíjon

2019.09.29. 17:07

Fotó: Vladimir Astapkovich / AFP / Sputnik
Az ötszörös világbajnok és címvédő, a Mercedes brit pilótája nyert Szocsiban.
A rajtnál a pole pozícióból startoló Charles Leclerc tökéletes ütemben lőtt ki, ezzel szélárnyékot biztosított a harmadik helyről induló csapattársának, Sebastian Vettelnek, aki megelőzte Hamiltont és a monacóit is, és elsőként fordult el az első kanyarban.
A verseny csaknem feléig megmaradt a Vettel, Leclerc, Hamilton sorrend, a Ferrari monacói pilótája ugyanakkor a csapatrádión az előzetesen megbeszélt stratégiával kapcsolatban kérdőre vonta versenymérnökét, és arról érdeklődött, Vettel mikor fogja maga elé engedni. Leclerc a 22., Vettel pedig a 26. körben hajtott a bokszba kerékcserére, a Ferrari végül így oldotta meg a pilóták helycseréjét. A négyszeres világbajnok németnek ezt követően szinte azonnal meghibásodott a Ferrarija, ezért fel kellett adnia a versenyt, a kiállása miatt elrendelt virtuális biztonsági autós szakasz ideje alatt pedig a két Mercedes-pilóta, Hamilton és az addig negyedik Valtteri Bottas is megkapta a friss abroncsokat.
Ezzel Hamilton állt az élre, míg Leclercet a második helyről egy újabb biztonsági autós szakasz közben kihívta a bokszba a csapata friss abroncsokért, ezzel a monacói Bottas mögé került. Az utolsó 20 körre egyetlen kérdés maradt, mégpedig az, hogy sikerül-e Leclercnek megküzdenie a két Mercedes-pilótával a futamgyőzelemért, és bár egy-két támadásra maradt ereje Bottas ellen, előzni nem tudott. Pontot szerzett továbbá Max Verstappen (Red Bull), Alexander Albon (Red Bull), Carlos Sainz Jr. (McLaren), Sergio Pérez (Racing Point), Lando Norris (McLaren), Kevin Magnussen (Haas) és Niko Hülkenberg (Renault).
Hamilton – aki a leggyorsabb körért járó egy pontot is bezsebelte – Oroszországban negyedszer diadalmaskodott, és ez az idei kilencedik, egyben pályafutása 82. futamgyőzelme, amelynek eredményeként már 73 ponttal vezet Bottas előtt.