Babos Tímea;Kristina Mladenovic;moszkvai tenisztorna;

2019-10-14 14:39:39

Babosék a negyeddöntőbe jutottak Moszkvában

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős győzött a párosok nyitófordulójában, azaz a nyolcaddöntőben a moszkvai keménypályás tenisztorna egymillió dollár (300 millió forint) összdíjazású női versenyében.

A vb-címvédő magyar, francia duó a viadal honlapja szerint a hétfői meccs első szettjében nagy csatában kerekedett a Vivian Heisen, Hszie Jü-cse német, tajvani páros fölé, de a második játszmát már könnyedén nyerte meg.

A 62 percig tartó mérkőzésen, Babos Tímea honlapja szerint az első helyen kiemelt kettős az első játszmának csak a végén tudta megtörni ellenfelét. A második gémben elnyerték az ellenfél adogatását, majd úgy húztak el 4:1-re, hogy mindkét kettős hárított egy-egy brékelabdát. Aztán Heisen és Hszie váratlanul átvette az irányítást. A német-tajvani kettős sorozatban négy játékot nyert, 4:2 után 15-re brékelt, majd 15-40-ről mentette meg az adogatását, a kilencedig gémben csak két labdamenetet veszítve fogadóként 5:4-re vezetett.

A második szett már sokkal simábban alakult. Babosék elhúztak 5:0-ra, majd 5:1 után a magyar-francia kettős kiszerválta a mérkőzést.

Babosékra a nyolc között ukrán, román vagy ukrán, orosz páros vár.

Hétfőn befejeződött a selejtező, így kiderült, hogy az első fordulóban Babos Tímea ellenfele egyesben az észt Kaia Kanepi (109.) lesz. A két játékos eddig kétszer találkozott: 2012-ben Koppenhágában és idén Miamiban is Kanepi nyert.