Az egyik legbizarrabb példa Jászberényé, ahol a Közösen Jászberényért Egyesület polgármesterjelöltje, Budai Lóránt mindössze tizennégy szavazattal előzte meg a korábban regnáló fideszes polgármestert, Szabó Tamást.
Utóbbi fellebbezett az eredmény ellen, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Területi Választási Bizottság pedig helyt adott a kifogásnak miszerint a szavazás alatti egyes események „olyan mértékben tették aggályossá a választási eredményt”, amelyet csak egy új szavazással lehet orvosolni, ezért november 10-re új választást írtak ki. A Közösen Jászberényért Egyesület azonban hétfőn délután felülvizsgálati kérelmet adott be a bíróságra, így újabb három nappal eltolódott a döntés.
Hasonló menet zajlik Budapesten a Ferencvárosban, ahol Baranyi Krisztina nem tudja átvenni a polgármesteri posztot, miután a jogorvoslati határidő lejárta előtt tíz perccel a mindössze 81 szavazatot szerzett munkáspárti jelölt megtámadta az eredményt. A győztes polgármester szerint az időhúzás csak arra jó, hogy ezalatt iratok tűnjenek el, de – miként az ATV hétfő reggeli műsorában elmondta – legfeljebb nehezebben és körülményesebben, de minden hivatali dokumentum útját nyomon tudják követni. A Nemzeti Választási Bizottság hétfő délután elutasította Fléger Tamás beadványát, amiben csalásgyanús esetekre hivatkozva megtámadta a polgármester-választás eredményét. Ha munkáspárti jelölt ezek után felülvizsgálati kérelemmel él, akkor a jogerős végeredmény a hét második felében várható.
Lövei Csaba, a nyíregyházi ellenzéki összefogás nyertes önkormányzati képviselője hétfőn azt mondta lapunknak, hogy különös körülmények között hoztak döntést a megtámadott eredmények esetében. A szabolcsi városban – ahol egyébként a fideszes polgármester, Kovács Ferenc győzött, és a testületben is többségben vannak a kormánypárti képviselők – két ellenzéki és egy kormánypárti képviselői pozíció esetben történt fellebbezés a szoros végeredmény miatt. Ám a Területi Választási Bizottság úgy hozott döntést ezekről, hogy a testületben már nem ülnek ott a pártok delegáltjai, hiszen mandátumuk a megyei közgyűlés megalakulásával megszűnt, ezért a szavazatok újraszámolásakor már nem gyakorolhattak ellenzéki kontrollt a bizottság felett. Az érintettek – például ő is – ugyan jelen lehetnek ilyenkor, ám hivatalosan senki nem értesítette őket a bizottsági ülésről. „Fű alatt” tudták meg az újraszámlálás időpontját, így végül elérték, hogy legalább ott lehessenek, amint a háromfős bizottság átnézi a szavazatokat. Lövei szerint – noha esetükben végül nem változtak meg az eredmények - aggályos, hogy az ország valamennyi területi bizottságban hasonlóképp zajlik most a fellebbezések elbírálása. Ezzel több, általunk megkérdezett választási szakértő is egyetértett, szerintük a Területi Választási Bizottságoknak a logika szerint az eredeti felállásban – vagyis a pártok delegáltjaival kiegészülve – kellene működniük, egészen addig, míg a vitás ügyek le nem zárulnak. Hozzátették: ha ez nem így van szabályozva a törvényben, akkor egyértelmű a joghézag.