A Somogy megyei Pogányszentpéteren két jelölt vívott harcot a polgármesteri székért: Kapusi László és Flinger Tamás. Papíron mindkét jelölt függetlenként indult, ám Flinger Tamás láthatóan a Fidesz-KDNP támogatását élvezte – végül ő nyert 54 százalékkal, 16 szavazat különbséggel – írja az Index.
Azonban – mint azt a portál észrevette – Flinger hétfőn egy Facebook-posztban jelentette be, hogy
Flinger posztjában azt írta:
„Tisztelt Pogányszentpéteriek! Hazugságok elkerülése végett írom ezt a posztot. Elnézését szeretném kérni annak a 97 embernek, aki rám szavazott! Mai alakuló gyűlésen, kiderült, hogy a testület és én teljesen másképp gondolkodunk. Képviselői tiszteletdíjat nem támogattam erre az évre, amit megszavazták a képviselők. Válaszul számomra nem szavazták meg a polgármesteri tiszteletdíjat, és elvárták volna, hogy a munkahelyem 6 vagy 4 órás munkaviszonya mellett, ingyen dolgozzak. Olyan ígéretet kértek számon rajtam, amit Én sosem jelentettem ki! Mivel már az alakuló ülésen sem tudtunk együtt dolgozni, ezért lemondtam a polgármesteri tisztségemről.”
Hozzátette: „döntésemet befolyásolta, hogy esélyt sem láttam arra, hogy polgármesterként a négy képviselőtársammal közös nevezőre jussunk a falu érdekében. Nagyon sajnálom, mert tele voltam tenni akarással és tervekkel. Elnézését kérem még egyszer a rám szavazó falubeliektől”.
A bejelentése alatt az egyik képviselő, Bogdán Zoltán egy kommentben azt írta,
Bogdán később a portálnak megerősítette a hozzászólásában írottakat. Azt mondta, úgy érzi, félre lettek vezetve: a kampányban mellette állt, ez idő alatt nem is volt szó anyagiakról. Amikor pedig megtörtént az eskütétel, az első ülésen előhozták a napirendi pontokat. Az első az volt a polgármester előterjesztésében, hogy a négy képviselő mondjon le a fejenkénti 40 ezer forintnyi tiszteletdíjáról a falu javára, mondván, a falunak tartozásai vannak. Ebbe minden képviselő belement, megszavazták. Aztán jött a polgármester javadalmazása, ott azonban nem volt ilyen ötlet: 198 ezer forintos fizetést és 30-40 ezer forintnyi kiegészítő pénzt (útiköltség, telefon, stb.) akart magának megszavaztatni. Akkor a képviselők azt javasolták neki, hogy – pláne úgy, hogy az eredeti állását is megtartva, azzal párhuzamosan akarta elvégezni a polgármesteri munkát – a 198 ezres pénzt ne vegye fel legalább. Ebbe azonban nem volt hajlandó belemenni, és bejelentette lemondását.