Róth Miksa ablakok, Postamúzeum, a K2 Színház, filmklub, koncertek és talkshowk - többek között ezek várják a terézvárosi villanegyedbeli Benczúr-Ház közönségét.
Az Andrássy úttal párhuzamos Benczúr utca elegáns villái között sétálva különleges épületre bukkanhatunk a 27-es számú műemlékháznál. A palotát építtető Stern-, majd a nevét magyarosító Egyedi-család történetében ott a XIX.-XX. század fordulójának Magyarországának históriája, gyáralapítás, családi gazdaság és két fiú sorsa. A fivérek a hazai lósport meghatározó szereplői voltak, ezt jelzi, hogy a legendák szerint Kincsem egyik unokáját a palota kertjében temették el. A nagy gazdasági világválság és magánéleti tragédiák megpecsételték a família sorsát, vagyonuk a banké lett, 1927-ben pedig azért, hogy a Benczúr utcai épületet ne számolják fel, Egyedi Lajos öngyilkos lett.
A palota a postások nyugdíjpénztárának köszönhetően túl is élte a családot, 1930-ban a Magyar Királyi Postai Jótékonysági Alap kulturális egyesülete számára vette meg.
„Nem mondom, hogy ha magunknak kellett volna most egy épületet építeni, azt így és ilyen fényesnek építettük volna, azonban ez a szép külső ne tévesszen meg senkit. Ritka, kedvező alkalmi vétel volt ez. (...) Legyen ez a ház a béke, a szeretet és az egyetértés tanyája, ... s a jövő oly szép legyen, mint azt reméljük.” - írta 1931-ben dr. Szalay Gábor báró, a Postai Zenei és Kulturális Egyesület elnöke.
Az egyesület célja „...a magyar posta tisztviselői karában a szak- és szépirodalom, továbbá a művészet minden ága iránt az érdeklődést felkelteni, a művelődést előmozdítani tudományos, szak- és szépirodalmi előadások, továbbá műkedvelő előadások rendezésével, a nemesebb irányú ének és zene művelése céljából ének és szimfonikus zenekar létesítésével, kórus- és zeneestélyek rendezésével és zeneiskola fenntartásával.”
A palota a második világháború alatt kisebb károkat szenvedett, az 1950-es évektől ismét a postások kulturális intézete volt. A rendszerváltás után alapítványi kézbe került, 2009-ben bezárásáról döntöttek, de egy évvel később megmentették. Ma a 2016-ban több alapítvány egybeolvadásával létrejött Postakürt Alapítvány székhelye.
A Benczúr-Ház hű maradt a csaknem száz évvel ezelőtt deklarált kulturális célokhoz. Második és harmadik emeletén található a Postamúzeum, programjai között helyet kap az ambiciózus fiatal alkotókból álló, társadalmi folyamatokra reflektáló társulat, a k2 Színház több előadása, filmklub, ismeretterjesztő és gyerekműsor, adventi és musicalest, kamarazenei és szóló hangszeres koncertek, Szinetár Dóra önálló estje is. A „Takarásban… amikről még sosem beszéltünk” című talkshow-kból pedig kiderül, hogy a kulisszák mögött jól tájékozódó Lőrinczy György, a Postakürt Alapítvány elnöke és Nemzeti Kulturális Alap alelnöke, a Budapesti Operettszínház volt főigazgatója hogyan tud beszélgetni művész munkatársaival pódiumon közönség előtt. És talán az is, hogy mennyire tud egy ember egyszerre kinn is, benn is lenni.