Szeptember 27-én számolt be a köztévé arról, hogy elsőfokú ítélet született abban a perben, ami azután indult, hogy decemberben erőszakkal dobták ki az ellenzéki országgyűlési képviselőket az MTVA székházából. Akkor ugyanis elutasította az első fokon eljáró bíróság az óbudai jegyző birtokvédelmi határozatát, amire hivatkozva a közmédia biztonsági őrei eljártak - azaz a bíróság szerint az épületből nem dobhatták volna ki a képviselőket. Az ítélet utóéletéről szóló cikkében az Index.hu úgy foglalja össze a bíróság indoklását, hogy aszerint a képviselők jogszerűen és jóhiszeműen léptek be majd maradtak benn az épületben, illetve "az MTVA nem bizonyította, hogy miért okozott volna aránytalan sérelmet, ha a képviselők 8-10 percben ismertetik a követeléseiket".
Az állami média hírcsatornájának 27-én este adásba került politikai hírháttér-műsora ennek apropóján a nyertes felpereseket nem, csak az MTVA ügyvédjeit hívták meg, akik a műsorvezetővel majdnem 13 percig teljes egyetértésben beszélgettek arról, hogy "triumfálnak és fenyegetnek" az ellenzékiek, pedig szerintük az ítéletből nem következik, hogy közintézményekben ezután "ilyen magatartásokat kifejthetnének". És míg a DK aznap kiadott tömör közleményén ("Közmédia! Akkor hamarosan újra nálatok") hosszasan rágódtak, mondván, az fenyegető , az MSZP közleményét az MTI sem adta ki.
- nyilatkozta az Indexnek Litresits András, az MSZP jogi képviselője. Ezért először a közmédiához fordult panasszal, majd miután azt elutasították, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának állásfoglalását kérte az ügyben. Az NMHH-nak a törvény szerint 20 napja lett volna az ügyre, de Litresits szerint már ezt is 19 nappal túllépve döntöttek. A Karas Monika által vezetett, most újabb 9 évre színtisztán fideszes tagokkal feltöltött Médiatanács lényegében a következőt mondta ki:
A felügyeleti szerv szerint az állami hírcsatorna teljesen korrekten jár el azzal, ha 13 percig szerepelteti a saját ügyvédjeit, cinikusan kommentálja – az elvileg objektív – riporter a bírói döntéseket, és a másik fél meghallgatásáról szó sem lehet. Arra hivatkoztak, hogy a DK közleményét beolvasták a műsorban.
A határozat ellen az ellenzéki képviselők ügyvédje természetesen felülvizsgálati kérelemmel fordul a bírósághoz, de Litresits András szerint nem is konkrét eset miatt van jelentősége az ügynek: az ugyanis rávilágít arra, milyen következményei vannak annak, hogy kizárólag fideszes tagokból áll a legnagyobb hatalmú hazai sajtófelügyelet, a Médiatanács.
A Médiatanács rendkívül szűkszavúan számol be honlapján a döntésről, de annak indoklásából az Index több részletet is idéz. A kifogásolt közmédiás műsor pedig alább megtekinthető: