Boldog István;Nagy Szilárd;

Boldog-ügy: a rendőrség állítólag már csak a "kilövési engedélyre" vár

A fideszes képviselő terhére vádalku keretében tett részletes vallomást egy polgármester a 168 Óra szerint.

Nagy Szilárd, a korábban fidszes kengyeli polgármester vádalkuja révén derült fény Boldog István fideszes országgyűlési képviselő bizalmi körének pályázati üzelmeire, amelynek büntetőügyét a kormánypárti honatya sem tudja majd megúszni - írja a 168 Óra. Az ügyhöz közelállók szerint Boldog sorsa meg van pecsételve. A lapnak egy nyomozó úgy fogalmazott:

"körbekerítettük, már csak a kilövési parancsra várunk".

A lap úgy fogalmaz, Boldog bemártásával Nagy megúszta eddigi sikkasztási ügyeit egy felfüggesztettel. Amikor a 168 Óra arra kereste a választ, hogy mi lehet a két politikus hosszabb ideje húzódó viszályának hátterében, a megkérdezett, nevük elhallgatását kérő térségi polgármesterek csak annyit mondtak: két dudás nem fér meg egy csárdában. A lap mégis arra jutott, a konfliktus forrása a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programokban (TOP) keresendő, amelyeken keresztül Boldog egy "hűbéri" rendszert alakított ki, azonban a kengyeli polgármester "saját útját és bizniszeit szerette volna járni". Nagy viszont ezt közösségi oldalán cáfolta: "az történt, hogy nyílt lapokkal játszottam előtte és nem bírta elviselni, ha valakinek önálló gondolatai is vannak a fejlesztésekkel kapcsolatban" - fogalmazott. A részleteket az ügyészséggel kötött egyezsége miatt nem fejtette ki.

Nagy Szilárd a Kengyel Község Vízközmű-társulat elnökeként folytatólagosan csaknem két és fél millió forintot sikkasztott el 2016 és 2018 között, amelyből 742 ezret visszafizetett. Nagy jelenleg is elnöke a társulatnak. Egy magántartozását úgy rendezte a polgármester, hogy az önkormányzat nevében színlelt szerződést kötött azzal az ügyvéddel, akinek tartozott, így öt év alatt összesen 7,5 millió forintot utalt ki neki a település költségvetéséből. Máskor szóbeli megállapodást kötött egy ismerősével a helyi sportklub labdarúgóinak utaztatásáról, amelyet szintén önkormányzat pénztárából fizetett ki, de később ezt az 569 ezer forintot visszatette a község kasszájába. Minden pontban elismerte bűnösségét, egy év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Nagyot októberben újraválasztották, de hiába, hogy az alku részeként tiszta maradt erkölcsi bizonyítványa, a kengyeli önkormányzat képviselő-testülete méltatlannak találta a település vezetésére. Nagy a határozat felülvizsgálatát kérte, a Szegedi Ítélőtábla dönt majd arról, melyik bíróság kapja az ügyet.