Hazánk GYŐZELME az impeachment-csalás fölött! – harsogta Donald Trump a Twitteren, miután a szenátus szerdán felmentette a képviselőház vádpontjai alól. Az öt hónapos vizsgálat- és meghallgatás sorozat, illetve kongresszusi vita után a hatalommal való visszaélés esetében 52:48-ra, a kongresszus akadályozása kérdésében 53:47-re végződött a szavazás. Trump menesztéséhez 67 voksra lett volna szükség. Sorsáról majd november 3-án, a választók mondják ki a végső szót. Az Egyesült Államok történelmében ő volt a harmadik elnök, aki ellen a képviselőház vádat emelt, de újra bebizonyosodott, hogy a szenátusban nagyon nehéz, ha nem lehetetlen megszerezni a hivatalvesztés kimondásához szükséges kétharmados többséget.
A Demokrata Párt szenátorai közül senki sem állt be az elnök mögé. A republikánus oldalon ellenben általános meglepetést keltett a párt 2012-es elnökjelöltje, Mitt Romney, aki megszavazta az első vádpontot. Ez azonnali dühödt támadást váltott ki Trump és környezete részéről. Ifjabb Donald Trump egy otromba fényképpel és egy nyomdafestéket nem tűrő szóval gyávának nevezte Romney-t, aki az idősebb Donald Trump „beépített demokrata párti ügynöknek” titulált.
Trump környezete a hírek szerint megpróbálta lebeszélni arról, hogy a szenátusi győzelem után továbbra is az ellenfeleivel foglalkozzon, ám az elnök még csütörtökre sem nyugodott meg. A washingtoni imareggelin epés, vallásos meggyőződésüket kétségbevonó megjegyzést tett a jelenlévő Nancy Pelosi képviselőházi elnök és Mitt Romney felé. „Őszintétlen és romlott” embereket említett, akik „sokat ártottak nemzetünknek”. Pelosi erre később azzal felelt, hogy Trump olyan dolgokról beszélt, amelyekről keveset tud: imádságról és hitről.
Az elnök délre ünnepséget szerveztetett, amelyen kormányának és fehér házi stábjának tagjai viharos tapssal fogadták. Terjengős és néha a témák között ugráló beszéde szerint elnöksége első pillanatától boszorkányüldözés áldozata, más elnökök esetleg nem is tudták volna ezt elviselni. Azt állította, hogy elnöksége első három évében több eredményt sikerült elérni, mint korábban bármelyik más adminisztráció idején. Trump hosszan sorolta sérelmeit, dicsérte szövetségeseit és pocskondiázta demokrata párti ellenfeleit.
A felmérések szerint szerdán az amerikaiak relatív többsége, 48,5 százaléka helyeselte Trump képviselőházi felelősségre vonását, ugyanakkor csak 47,7 százalék támogatta volna a hivatalából való elmozdítását. A történetnek pedig még nincs vége. A képviselőház jogi bizottságát vezető Jerrold Nadler azt mondta, hogy alighanem beidézik John Boltont. A volt nemzetbiztonsági tanácsadó ősszel még perrel fenyegetőzött, ha meg akarnák hallgatni, később azonban azt mondta, hogy a szenátus előtt hajlandó lenne tanúskodni.