kézilabda;Bajnokok Ligája;

2020-02-12 20:57:20

Hajszálon múlt a Veszprém sikere

A Telekom Veszprém 29-28-ra kikapott a THW Kiel vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében.

A házigazda Kiel számára volt nagyobb a tét a Veszprém elleni férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen. A házigazda német együttes két körrel a befejezés előtt csoportelső lehetett volna, ha megnyeri a találkozót. A csoport élén záró együttesnek a folytatásban nem kell a nyolcaddöntőben pályára lépni, automatikusan bejut a legjobb nyolc közé és csak egy oda-visszavágós párharcot kell megvívnia a májusi négyes döntő eléréséhez. Ennek érdekében Filip Jicha, a vendéglátók vezetőedzője hét veszprémi meccset nézett végig és elemzett videón, mielőtt kidolgozta csapata számára a nyerőnek gondolt taktikát.

David Davies, a Kiel mögött két pont hátránnyal második helyezett veszprémiek vezetőedzője mégis meglepte kollégáját, a magyar bajnok ugyanis nem öt plusz egyes védekezéssel kezdett, hanem hatos fallal, amire nem számított a Bundesliga listavezetője.

Kiegyenlített volt az első tíz perc, a Kiel csak egyszer vezetett (3-2), a veszprémiek a 11. percben húztak el első alkalommal két góllal (4-6). A játékrész közepén egyenlítette a vendéglátók, amikor emberhátrányban úgy támadott a Veszprém, hogy kapusa helyett mezőnyjátékos volt a pályán (8-8). Telt ház, 10 250 néző előtt brutális csata zajlott a pályán, mindkét oldalon olyan szabálytalanságokkal, ütésekkel, melyekért az Európa-bajnokságon az azonnali végleges kiállítást jelentő piros lapot adtak a játékvezetők.

A 18. percben megint előnybe került (9-8) és védekezést váltott a Kiel, a 3-2-1-es felállás megzavarta a veszprémieket. A 22. percben 12-10-es hazai vezetésnél időt kért a Veszprém, a kapuban Sterbik Árpád váltotta a mérkőzést jól kezdő, de a játékrész második felében a labdával már csak elvétve találkozó Vladimir Cuparát. Először lépett pályára a veszprémieknél támadásban Lékai Máté is.

A változtatások remekül beváltak, három perc alatt 13-12-re fordított a magyar bajnok. Az öröm azonban nem tartott sokáig, Niklas Landin kivédett egy kínai figurát, illetve egy ziccert a jobb szélről, és ismét a német együttes vezetett 14-13-ra. Az első félidő utolsó gólját három másodperccel a dudaszó előtt a veszprémiek szélsője, Dejan Manaszkov szerezte (15-15).

Az első félidőhöz képest a második félidő könnyű gólokkal kezdődött mindkét oldalon, a németek azonban jobban kapták el a fonalat és a 36. percben két góllal vezettek (19-17). Egy perccel később először volt három a különbség a csapatok között, majd újabb huszonhét másodperccel később 21-17-re vezetett a Kiel, amire természetesen időkéréssel reagált Davis. A spanyol szakember ismét remek időzítéssel nyúlt bele a meccsbe, egy perc alatt két góllal csökkentette hátrányát csapata (21-19).

A 40. percben 23-20-ra vezetett a Kiel, állandósult a két-három gólos különbség, ami elsősorban a kapusok közötti különbséggel magyarázható: Sterbik hiába védett jól, a másik oldalon Landin világklasszis teljesítményt nyújtott. Feljavult Sterbik, a 46. percben Dragan Gajic hétméteresből egyre csökkentette a veszprémi hátrányt (26-25). Időt kért a Kiel és átállt a hét-hat elleni támadásra. A változtatás bejött, bár nem tartott sokáig, mégis elhúztak a hazaiak 29-26-ra hét perccel a befejezés előtt. Visszajött Cupala a kapuba, Manuel Strlek pedig remek egyéni megoldással csökkentette ismét kettőre a különbséget a bal szélről (29-27).

Több mint négy percig nem született gól egyik oldalon sem, így 29-27-ről kezdődött az utolsó két perc. Vuko Borozan fel sem ugorva bombázott kilenc méterről a kieli hálóba. Negyvenhárom másodperc volt hátra, a Kielnek passzív játék miatt a harmadik átadásnál lőni kellett, erre beszélték meg a figurát a hazaiak az időkérésüknél. Jicha beküldött egy hetedik mezőnyjátékost is, de Cupala védett, fél perce maradt támadásra a magyar bajnoknak. Négy másodperccel a vége előtt szabaddobást kapott a magyar együttes, ám Petar Nenadic lövését Landin megfogta, ezzel a Kiel 29-28-ra nyert és a hátra lévő két forduló eredményétől függetlenül az első helyen végzett.