Bundesliga;labdarúgás;Bayern München;Hoffenheim;

Simán nyert a Bayern, de szurkolói miatt kétszer is meg kellett szakítani a meccset

A Hoffenheimnek ez volt eddigi legsúlyosabb hazai veresége a Bundesligában.

A Bayern München kiütéses, 6-0-s győzelmet aratott a Hoffenheim vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján.

A bajoroknál Coutinho két gólt szerzett. A Hoffenheimnek ez volt eddigi legsúlyosabb hazai veresége a Bundesligában.

A mérkőzést kétszer is félbe kellett szakítani szurkolói rendbontás miatt, a vendégszurkolók a Hoffenheim többségi tulajdonosa, Dietmar Hopp ellen tiltakoztak.

Ami a magyar érdekeltségű meccseket illeti: Sallai Roland kezdőként a 70. percig játszott a Dortmund otthonában 1-0-ra alulmaradó Freiburgban, míg Szalai Ádám csapata, a Mainz 2-0-ra nyert a vendég Paderborn ellen. A magyar válogatott csatárt a 84. percben cserélték be.

Bundesliga, 24. forduló:Hoffenheim-Bayern München 0-6 (0-4) Borussia Dortmund-SC Freiburg 1-0 (1-0) Augsburg-Borussia Mönchengladbach 2-3 (0-0) FSV Mainz-Paderborn 2-0 (2-0) pénteken játszották: Fortuna Düsseldorf-Hertha BSC 3-3 (3-0) Később: 1. FC Köln-Schalke 04 18.30 Vasárnap: Union Berlin-VfL Wolfsburg 13.30 RB Leipzig-Bayer Leverkusen 15.30 Werder Bremen-Eintracht Frankfurt 18.00