törvényjavaslat;Pázmány Péter Katolikus Egyetem;

- Semjén Zsolt javaslata alapján új helyre költözne a Pázmány

Piliscsabáról a belvárosba. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia titkára szerint évekig eltarthat, amíg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem átköltözik a budapesti ingatlanokba.

Új, józsefvárosi (Palotanagyed) épületeket kap a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) az államtól, cserébe az állam pedig ingyen megkapja az egyetem piliscsabai kampuszát egy benyújtott törvényjavaslat alapján - vette észre az Index.

A javaslat indoklása szerint a PPKE jelenleg több képzési helyszínen végzi oktatási és kutatási tevékenységét: Budapesten, Piliscsabán és Esztergomban. A földrajzi széttagoltság pedig hátrányos hatással az egyes fakultások működésére, ez pedig indokolja az egységes elhelyezést.

Az indoklásban kitértek arra is, hogy ez a különvált működés „értelemszerűen nem zárja ki azt, hogy az állam anyagi eszközökkel is támogassa az egyházak működését, sőt az alaptörvény értelmében az állam az együttműködésben részt vevő bevett egyházaknak a közösségi célok elérését szolgáló feladatokban való részvételükre tekintettel sajátos jogosultságokat biztosít.”

A javaslatot Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nyújtotta be. 

MKPK-titkár: évekbe telhet a Pázmány Péter Katolikus Egyetem költözéseÉvekig eltarthat, amíg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem átköltözik azokba a budapesti ingatlanokba, amelyeket az állam felajánlott a Magyar Katolikus Püspöki Konferenciának a piliscsabai campusért cserébe – mondta Tóth Tamás, az MKPK titkára csütörtökön Budapesten, a testület tavaszi tanácskozását követő sajtótájékoztatón. Az Országgyűlésnek kedden benyújtott törvényjavaslat szerint több belvárosi épületet kap meg az MKPK a Pázmány Péter Katolikus Egyetem céljaira: a Magyar Rádió egykori Bródy Sándor utcai épületét, két Pollack Mihály téri és egy Szentkirályi utcai épületet. Tóth Tamás kérdésre válaszolva elmondta: a katolikus egyetemnek fontos a mielőbbi kötözés, de biztosan szükség lesz az épületek átalakítására, az pedig egyelőre az előzetes tervezés fázisában van. Évekbe telhet, mire az egyetemhez tartozó minden intézmény „megtalálja a helyét” – tette hozzá.  (MTI) 

A helyi lakosok, civil szervezetek, vendéglátósok és az önkormányzat képviselőiből álló munkacsoport a napokban készült el azzal a javaslatcsomaggal, ami az éjszakai nyitva tartást szigorítaná.