„Rendkívüli csalódottságunkat és tiltakozásunkat kívánjuk kifejezni a kormány azon döntésével kapcsolatban, amellyel augusztus 1-től megszüntetné a Kaposvári Egyetemet, és összeolvasztaná a gödöllői székhelyű Szent István Egyetemmel. Az így létrejött, új Szent István Egyetem pedig 2021. január 1-től alapítványi kezelésben működne tovább. A felsőoktatás jelenlegi módosítása egyedül városunk egyetemének önállóságát venné el, ami azért is érthetetlen, mert vannak a kaposvárinál jóval kisebb hallgatói létszámmal működő egyetemek is (pl. Dunaújvárosi Egyetem, Soproni Egyetem)” – olvasható a közleményben, melyet a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum és az MSZP helyi elnökei írtak.
Megemlítették, hogy a Kaposvári Egyetem működését eddig politikai konszenzus övezte, hiszen 20 évvel ezelőtt az első Orbán-kormány kezdeményezte a létrehozását, majd az azt követő kormányok is folyamatosan fejlesztették az egyetemet, s 2005-ben a campus új épületeit például együtt avatta az akkori oktatási miniszter Magyar Bálint és elődjei, Pokorni Zoltán és Pálinkás József.
Az ellenzéki vezetők megjegyezték: hiába nyert a 2018-as parlamenti, illetve a tavalyi önkormányzati választáson a Fidesz-KDNP jelöltje a városban, láthatóan Szita Károly polgármesternek elfogyott a lobbiereje, míg Gelencsér Attila országgyűlési képviselő „ilyen képességről még nem tett tanúbizonyságot”, s emlékeztetik Szitát: sokszor hangoztatott célja, hogy Kaposvár a régió vezető városa legyen egyetem nélkül elképzelhetetlen. Hozzáteszik, ha a somogyi országgyűlési képviselők – mindannyian a Fidesz-KDNP színeiben kerültek a parlamentbe – megszavazzák a törvénymódosítást – ahelyett, hogy a visszavonását követelnék –, elárulják megyéjüket és annak székhelyét.