A rendőrség közlése szerint eddig összesen 701 embert bírságoltak meg a kijárási korlátozás előírásainak megszegése miatt. A megadott 15,6 millió forintos összeg alapján átlagosan mintegy 22 ezer forintos bírságot szabtak ki. Azt ugyanakkor a rendőrség nem közölte, hogy mi volt a legnagyobb bírság. Ezt azért lenne érdekes tudni, mert a kijárási korlátozásról szóló rendelet meglehetősen tág határokat szab a bírság kiszabására: 5 ezer forinttól félmillió forintig terjedhet a büntetés összege.
Arra a kérdésünkre, hogy szabtak-e ki maximális bírságot, a rendőrség azt válaszolta: „A maximális bírságösszegekre a göngyölített nyilvántartásuk nem terjed ki”. Nem közölte a hatóság azt sem, hogy pontosan mikor él figyelmeztetéssel, és mikor bírságol. A kijárási korlátozás megsértőinek a többsége ugyanis megússza intéssel, mint az az operatív törzs tájékoztatóján elhangzott, eddig 3587 figyelmeztetést adtak a rendőrök, azaz csak minden ötödik szabálytalankodónak kell fizetnie a fegyelmezetlenségért. A kijárási korlátozást szabályozó kormányrendelet csak annyit ír le, hogy március 28. és április 11. között mindenki csak alapos indokkal hagyhatja el otthonát, miközben sok kivételt állapít meg.
Alapos indoknak minősül többek között a munkavégzés, a gazdasági, mezőgazdasági és erdészeti tevékenység, az egészségügyi ellátás és szolgáltatás igénybevétele is, beleértve a gyógyító tevékenységen túl a testi és a lelki egészség megőrzése céljából nyújtott egészségügyi szolgáltatás, egyéni szabadidős sporttevékenység, valamint „szabadidős célú gyaloglás” is. Ez utóbbi kapcsán jegyzi meg a jogszabály, hogy az ilyen mozgásokat kül- és belterületen, lehetőség szerint zöldfelületen lehet végezni egyedül vagy „ugyanazon háztartásban élőkkel közösen, másoktól legalább másfél méter távolságot tartva.” Ugyanakkor az operatív törzs sajtótájékoztatóján is elhangzott: a rendőrség úgy látja, hogy a főváros több pontján – Gellérthegyen, Margit-szigeten – feltűnően sokan voltak a tilalom ellenére.