Azok a gyerekek, akik valamilyen súlyos betegséggel küzdenek, a járványhelyzet következtében még kiszolgáltatottabb helyzetbe kerültek – írta az alapítvány közleményében. Ők már megtapasztalták, mit jelent a félelem, a bizonytalanság, a barátoktól, osztálytársaktól való hosszabb ideig tartó eltávolodás, az izoláció, az egyedüllét.
A 2001-ben létrejött Bátor Tábor, amely a nevetés és a játék élményén keresztül segíti ezeknek a gyerekeknek a gyógyulását, mivel programjaikat most nem tarthatja meg, digitális tábort fejleszt. Szakértőik azon dolgoznak, hogy azok az élmények, amelyeket eddig az íjászpályán, a lovardában vagy éppen a magas kötélpályán éltek át a táborozók, most az otthonaik biztonságában legyen elérhető. A digitális tábor segítségével újra kapcsolatba kerülhetnek a sorstársaikkal. A játék gyógyító ereje pedig segít a félelmeik leküzdésében.
„Amellett, hogy a táborozóink otthonaiba elvisszük a gyógyító élményeket, szélesebb körben is elérhetővé tesszük online programjainkat, ezzel is segítve a kialakult nehéz helyzettel való megküzdést” – idézték Brahmi Lynda, a Bátor Tábor Alapítvány programigazgatóját.
A Bátor Tábor módszertanát, amely már több mint tízezer gyereknek segített a félelmeik legyőzésében, 2016-ban a Yale Egyetem kutatása is megerősítette. Az alapítvány magánszemélyek és vállalatok adományaiból valósítja meg programjait. Arról, hogyan lehet segíteni, itt lehet tájékozódni.