Magyar siker a legrangosabb sajtófotó versenyen - íme a nyertes képek

Horváth Eszternek ítélték a Word Press Photo pályázat környezet (egyedi) kategóriájának első díját az északi-sarkvidéki jegesmedvékről készült fotójáért. Az AFP ügynökség fotósai is taroltak, az évfotója díjat Jaszujosi Csiba Straight Voice című fotója nyerte, de bezsebeltek még három másikat is más kategóriákban.

Megosztás
A fotó nem csak nagydíjat nyert, de az Általános hír (egyedi) kategória első díját is
Fotó: Jaszujosi Csiba (AFP) / World Press Photo 2020
Az év fotósorozata és a legjobb hosszútávú projekt Romain Laurendeau Kho, the Genesis of a Revolt című algériai anyaga lett
Fotó: Romain Laurendeau / World Press Photo 2020
Korunk kérdései (egyedi) kategória nyertese Nikita Terjosin Semmi személyes - a háború hátsó szobája című képe lett
Fotó: Nikita Terjosin / World Press Photo 2020
Korunk kérdései (egyedi) kategória második helyezettje Sean Davey ausztráliai tüzek miatt evakuáltakról készült fotója
Fotó: Sean Davey (AFP) / World Press Photo 2020
A Korunk kérdései kategória sorozatai közül Lorenzo Tugnoli afgán tálibokról szóló A leghosszabb háború című anyaga nyerte az első díjat
Fotó: Lorenzo Tugnoli / World Press Photo 2020
Északi-sarkvidéki jegesmedvékről készült fotójáért a magyar Horváth Eszternek ítélték a Környezet (egyedi) kategória első díját
Fotó: Horváth Eszter / World Press Photo 2020
A Környezet kategória legjobb sorozata Luca Locatelli hulladékfeldolgozásról készült anyaga lett
Fotó: Luca Locatelli / World Press Photo 2020
Nicolas Asfouri hongkongi sorozata Általános hír kategóriában a legjobb anyag lett, de a sorozat ezen képe versenyben volt az év sajtófotója címért is
Fotó: Nicolas Asfouri (AFP) / World Press Photo 2020
Természet (egyedi) kategóriában Alain Schröder Végső búcsú című fotója lett a legjobb
Fotó: Alain Schröder / World Press Photo 2020
Alain Schröder duplázott, mert a Természet kategória legjobb sorozata is a övé lett szintén orángután témával
Portré (egyedi) kategória első hely: Tomek Kaczor - Ébredés
Fotó: Tomek Kaczor / World Press Photo 2020
A Portré (sorozat) kategória legjobbja Adam Ferguson portrésorozata, ami az Iszlám Állam kiszabadított foglyairól készült
Fotó: Adam Ferguson / World Press Photo 2020
A Sport kategória legjobb képét Mark Blinch készítette a Toronto Raptors Philadelphia 76ers elleni meccsének utolsó pillanatáról
Fotó: Mark Blinch / World Press Photo 2020
Oli Scarff a harmadik lett Sport kategóriában a Liverpool BL-győzelmének parádéjáról készült képével
Fotó: Oli Scarff (AFP) / World Press Photo 2020
A legjobb sport sorozatot Wally Skalij készítette egy amerikai focicsapatról, ami a várost elpusztító tűzvész után visszatér a pályájára
Fotó: Wally Skalij / World Press Photo 2020
A Helyszíni hír kategória legjobb képét Farouk Batiche készítette egy algériai kormányellenes tüntetésen
Fotó: Farouk Batiche / World Press Photo 2020
A Helyszíni hír kategória legjobb sorozatán az Ethiopian Airlines gépének májusi katasztrófáját dolgozza fel Mulugeta Ayene
Fotó: Mulugeta Ayene / World Press Photo 2020
Fotó: HECTOR RETAMAL / AFP or licensors

Újra nyitva a vuhani vizes piac – galéria

Lazítottak a járványügyi korlátozásokon, már az ideiglenes konténerkórházakat is kiürítették és lassan újraindulnak az üzemek a globális koronavírus-fertőzés epicentrumának számító kínai Vuhanban. A járvány feltehetőleg egy egzotikus állatokat is kínáló piacról indult, ami miatt a kínai piacok megítélése nem épp a legjobb manapság, ám nagyon sok ember nem engedheti meg magának, hogy szupermarketben vásároljon, ezért a kormányzat engedett a társadalmi nyomásnak. Újra megnyílt a vuhani piac vizes részlege, ahol főleg halakat, rákot és tengeri állatokat lehet vásárolni. Nézzen be!

Megosztás
Fotó: CHARLY TRIBALLEAU / AFP

Netkávézó-menekültek ezreinek kellett a járvány miatt új fedél után nézni Japánban

Fucsán hangzik, de Japánban létezik a címben szereplő népcsoport és meglepően sokan vannak. Ők olyan emberek, akiknek nincs állandó lakása, lakcíme, ezért 24 órán át nyitva tartó internet kávézókban húzzák meg magukat éjszakára, mert a japán netkávézók többsége már évek óta biztosít zuhanyzási és étkezési lehetőséget is. A járvány miatti kiárási és nyitvatartási korlátozások miatt a többségüknek megszűnt az éjjeli menedéke, de a szabadban sem maradhatnak, mert tilos. Yokohamában sportcsarnokokat nyitottak meg, hogy legyen hol aludniuk.

Megosztás
Önkéntesek papírhengerekből építenek paravánokat Jokohama egyik Dzsudo termében
Shigeru Ban, építész olyan menedéket hozott létre, ahol a cyber-hajléktalanok húzhatják meg magukat
Japánban, mint sok más országban, a gazdaság leállása miatt sokan veszítették el a munkájukat
Japánban egyébként is drága a lakhatás, különösen a nagyvárosokban
A tókiói vezetés felmérései szerint, a kávézók bezárásával 4000 ember veszítette el a lakhatását a fővárosban
Az egész országban megoldandó probléma az otthonukat elvesző emberek számának növekedése
Tokióban tavaly mindössze 5000 hajléktalant regisztráltak, ez viszont nagyban köszönhető az internet kávézókhoz hasonló átmeneti szállásoknak