A Párbeszéd társelnöke, parlamenti frakcióvezetője a felvételen egy óbudai asszonnyal beszélgetett arról, hogyan halt meg borzalmas kínok között a férje a kórházi ágyak jelentős részének kiürítése, a nem életmentő, előre eltervezett műtétek elhalasztása miatt.
A tragédiát átélt nő elkeseredésében maga kereste meg a megdöbbentő történettel az ellenzéki politikust. – Férjemnek volt egy „polipbetegsége”, amivel meg kellett volna műteni. Rossz volt a vérképe, emiatt háromszor is volt a kórházban. Hazaküldték, javítsuk föl egy kicsit, K-vitamint kellett neki vásárolni, amit itthon nem kaptunk, Németországból kellett behozatni. Március 3-tól ismét befeküdt a kórházba, azzal, hogy két hét múlva, 17-én műtik majd meg – mondta Terike, aki azonban egy nappal a tervezett műtét előtt telefont kapott, s közölték vele, hogy elmaradnak a műtétek.
– Úgy délután egy óra fél kettő tájában jött szegény férjem egy nagy táskával, mondta, mindenkit hazaküldtek az osztályról, kiürítették az egész termet – emlékezett vissza Terike, akinek a férje egyik nap rosszul érezte magát, mondta is hogy egész éjjel nem aludt, nagyon fájt a hasa. Az asszony azt már könnyeivel küszködve idézte fel, hogy mentőt akart hívni, az ügyeletre telefonált:
– Először azt hittem, vér folyik a szájából, de nem az volt, hanem a széklete. Abban a pillanatban meg is halt. Egyáltalán nem hibáztatom az orvosokat, de ilyen disznóságot, hogy letagadják a kórházban ott maradt üres ágyakat. Az olyan beteg ember, mint a férjem, miért nem maradhatott ott? – kérdezte Terike.
A megdöbbentő esetet a Párbeszéd politikusa egyértelműen Kásler Miklós március közepén meghozott, a kórházi ágyak kiürítéséről és a műtétek elhalasztásáról hozott döntésének tulajdonítja. – Már akkor tudtuk, hogy ennek beláthatatlan súlyos következményei lesznek. Terike története szolgáljon mindenkinek tanulságul, nem lehet ilyen eszement módon, emberéleteket veszélyeztetve döntéseket hozni. Az emberélet nem játék, a betegek nem bábuk a politika terepasztalán. Az átgondolatlan kórházkiürítéssel embereket küldtek a halálba. Ezt nem lehet jóvátenni – szögezte le Szabó Tímea.
A kórházi ágyszám felszabadításának és a műtétek elhalasztásának ügye a parlament május 11-i ülésén is téma volt. Előbb Korózs Lajos (MSZP) kérdésére válaszolta Kásler Miklós azt, hogy 66 ezer ágy van a magyar egészségügyben, és négy ütemben fogják visszaállítani az egészségügy normál működését. Az ágyszám-felszabadítás miatt a kórházak teljesítménye 50 százalékkal csökkent. Ezt követően az ugyancsak szocialista Bangóné Borbély Ildikó azt akarta tudni, hányan haltak meg amiatt, hogy nem kapták meg a megfelelő ellátást.