tenisz;

- Kasszahiány

Hiányzik 3,5 milliárd forint a Magyar Tenisz Szövetség (MTSZ) kasszájából. A sport tíz éve kiemelt stratégiai területe a magyar kormány politikájának. Pont úgy, mint az oktatás- vagy az egészségügy. Az eredményt látjuk: csőd, minden szinten. Az odavezető út viszont egészen más - az oktatás és az egészségügy az elvonásokba roppant bele, a sport viszont a pénzesőbe.

A sportági szövetségek többségét fideszes politikusok vagy a párthoz közel álló vezetők irányítják, akik annyi állami forrást, tehát közpénzt használhatnak el, amennyit nem szégyellnek. Ellenőrzés, számonkérés nélkül, megsértve uniós alapelveket és nemzetközi sportági szövetségi előírásokat is, melyek kikötik, hogy a politika nem avatkozhat bele a sportéletbe.  

Bár hivatalosan még senkit sem nyilvánítottak bűnösnek, az nem kérdés, hogy 3,5 milliárd forint hiány nem keletkezik könyvelési tévedésből, elrontott számlából vagy éppen egy tervezett, de bármilyen okból elmaradt bevétel miatt. Ez már nem az a szint, amit szőnyeg alá lehet söpörni.

Az MTSZ nem jut csődbe, a kormány életben tartja, kipótolja az összeget, hogy az új elnök tartozás nélkül vehesse át a szövetséget. De mi lesz az eddigi irányítóval, a Fidesz korábbi frakcióvezető-helyettesével, a mai napig parlamenti képviselő Szűcs Lajossal? Távozik az MTSZ éléről, ez egyértelmű, de megáll-e itt a történet? Ki lesz az új vezető? Egy újabb pártkatona, aki folytatja, amit az elődje csinált? Vagy a sportszakmai szempontok kerülnek előtérbe? 

Az elmúlt tíz évben megtanultuk, hogy a kormányhoz közel állók bármit megtehetnek, nincs az a feltárt korrupciós botrány, amelynek bármilyen következménye lenne. 

A magyar sport most van története legmélyebb szakmai és erkölcsi válságában. Jobban járt volna ez a terület, és eredményesebb is lenne, ha marad a megtűrt kategóriában.