tisztújítás;Momentum;Fekete-Győr András;Donáth Anna;

Fekete-Győr András, a Momentum újraválasztott elnöke

- Fekete-Győr maradt a Momentum elnöke, a parlamentbe és kormányzásra készül

A pártalapító és vezető két kihívóját győzte le. Az elnökségi tagságban ugyanakkor történtek változások.

A Momentum vasárnapi küldöttgyűlése megválasztotta a párt új, 7 fős elnökségét. A tisztújítás során elsöprő többséggel - a leadott szavazatok több, mint 90 százalékával - választották újra Fekete-Győr Andrást a párt elnökévé, jelezte közleményében a Momentum.

A hét fős elnökség további tagjaivá választották: 

  • Borbélyné Bárdi Zsuzsannát, a Momentum VII. kerületi önkormányzati képviselőjét és alpolgármesterét;

  • Hajnal Miklóst, a Momentum tavalyi kampányfőnökét és XII. kerületi önkormányzati képviselőjét

  • Körömi Attilát, a Momentum pécsi tagját, volt országgyűlési képviselőt;

  • Mándi Lászlót, a Momentum debreceni elnökét és önkormányzati képviselőjét;

  • Orosz Annát, a Momentum XI. kerületi önkormányzati képviselőjét és alpolgármesterét;

  • és Tóth Endrét, a Momentum XXII. kerületi elnökét és önkormányzati képviselőjét.

Vagyis, az elnökség bővült és szinte teljesen le is cserélődött Fekete-Győr körül, a csapatot ugyanis korábban Donáth Anna, Berg Dániel, Buzinkay György és Hajnal Miklós alkotta. Közülük csak Hajnal igazolhatott át az új elnökségbe.

Fekete-Győr András újraválasztása után úgy fogalmazott, hogy a Momentum történelmi évek és történelmi feladatok előtt áll - és felelősségük van abban, hogy soha ne térjenek vissza azok a rendszerek, amelyek Magyarországot a 20. század vesztesévé tették. A következő két év feladatait kijelölve a párt elnöke azt mondta:

“2022-ig a Momentum kormányképes parlamenti párttá fog nőni. Célunk, hogy a Momentum a kormány- és korszakváltás motorja, valamint a tisztességen és politikai békén alapuló új politikai kultúra élharcosa legyen.”

Fekete-Győr szerint befogadó közösségként kinyitják a kapukat azok előtt, akik hozzájuk hasonló értékeket vallanak és politikai otthont keresnek, és szövetséget kínálnak azoknak a közösségeknek, amelyek mondandója fontos, de hangja még gyenge.

Óriási felháborodást váltott ki az egészségügyi és szociális ágazatban az, hogy a frontvonalban dolgozók közül nem mindenkinek jár a félmillió forintos covid-juttatás.