Donald Trump;ostobaság;koronavírus;

2020-08-08 16:58:44

Trump egy óvodás szintjén vitatkozik, és lényegében a feketék megmentőjeként pozicionálja magát

Pár kiragadott részlet az ostobaság áradásából.

Szinte olyan, mintha hollywoodi vígjátékszerzők írták volna: végig izzik a levegő, és tökéletes a meghökkentő mondatok időzítése, ahogy a riporter őszinte döbbenete is, foglalja össze a legújabb Trump-interjút a 444.hu.

Három rövid példa: 

 

Statisztikaérvelés

Trump grafikonokat vett elő, amik szerint a fertőzésekhez képest alacsony a halálozási arány, de a riporter, Jonathan Swan közbeszólt, hogy lakosságarányosan sokkal több a halott az Egyesült Államokban, mint Németországban, Dél-Koreában és egy rakás más országban. Trump erre azt mondta, „ezt nem csinálhatod”, majd a dél-koreai adatra (51 millió főre jut 300 halott) azt mondta, „ezt nem tudhatod”. Arra, hogy meghamisítanák-e a statisztikájukat, azt mondta, ilyet nem mond, mert jó viszonyban van Dél-Koreával, de „ezt nem tudhatjuk”. Szerinte Swan nem tudósítja pontosan az adatokat. („Azt hiszem, de” – mondta erre a riporter.)

A könyvekből...

Arra a kérdésre, hogy mikor lesz mindenkinek napi szintű tesztje, mint amilyen neki van, Trump azt mondta, az USA tesztelt a legtöbbet, míg az 1,4 milliárd fős India 11 millió tesztet végzett el, az Egyesült Államok majdnem 60 milliót, dupla annyit, mint az EU. Ezután ez a beszélgetés zajlik le:

Trump: Vannak, akik azt mondják, túl sok tesztet is csinálhatsz. Tudja ezt?

Swan: Ki mondja ezt?

Trump: Csak olvassa el a kézikönyveket, könyveket!

Swan: Milyen kézikönyveket?

Trump: Olvassa el a könyveket!

Swan: Milyen könyveket?

Nem derült ki. Végül az elnök azt ígérte, relatíve hamar lesz szélesebb körű tesztelés.

(Majdnem) Senki nem tett többet

Amikor a riporter arról faggatta, mit tenne Trump a feketékkel szembeni, rendszerszintű igazságtalanság ellen, az elnök arról kezdett beszélni, hogy „a barátja, Obama elnök”, majd azt mondta, talán – a rabszolga-felszabadító – Abraham Lincolnon kívül ő tette a legtöbbet a feketékért. Arra a kérdésre, hogy többet tett-e, mint Lyndon B. Johnson, aki aláírta a feketék hátrányos megkülönböztetésének véget vető polgárjogi törvényt, úgy reagált: az ő elnöksége alatt éltek a legjobban a feketék, és jövőre megint jó lesz, hacsak – mint mondta – valaki, aki nem ért hozzá, el nem szúrja az egészet, és ez megtörténhet.