Az újonc MTK és a bajnoki címvédő FTC egymás elleni mérkőzésével kezdődik a labdarúgó NB I 2020/21-es idénye. Ami biztosan tudható: egyre közeledik a koronavírus-járvány második hulláma, a fertőzöttek száma nő, a labdarúgó-mérkőzések a magyar kormány szerint azonban nem számítanak tömegrendezvénynek (vagy az idejárók immunisak a fertőzéssel szemben), ezért ezeken a találkozókon jelen lehetnek a szurkolók és bár elvileg léteznek szabályok a távolságtartásra, ezek betartatásával és a mulasztók felelősségre vonásával várhatóan ezúttal sem foglalkozik sem a kormány, sem a bajnokság rendezője, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ).
Tavaly még úgy tervezték, hogy ettől a szezontól itthon is bevezetik a videóbírós rendszert a legmagasabb bajnoki osztályban, erre azonban nem kerül sor (és könnyen lehet, hogy a 2021/22-es kiírásban sem), mert a játékvezetők érdemi felkészítése továbbra sem kezdődött el és komoly szándék sincs erre. Nem kell ezen csodálkozni, miután a bírók itthoni főnöke televíziós szakértőként nyilvános megszólalásai alkalmával folyamatosan azt hangoztatja, mennyire fölösleges és rossz a VAR. Mindeközben a következő szezontól már az Európa-ligában is használják a videóbírót, és a nemzetközi porondon közreműködő sípmesterek az UEFA „gyorstalpaló tanfolyamán” ugyan soron kívül és hamar vizsgázhatnak a rendszer működéséből, ám érthető módon inkább azokból az országokból kapnak több feladatot a játékvezetők az európai kupaporondon, ahol folyamatosan használják a VAR-t. Nem véletlen, hogy Magyarországnak jelenleg nincs a legmagasabb nemzetközi kategóriába besorolt játékvezetője, és egyelőre nem látni, mikor változik meg ez a helyzet.
A NER-bajnokságban az Újpest és a Diósgyőr mellett a két újonc, az MTK és a Budafok működtetéséből vállal komoly részt az állam mellett a tulajdonos is. Ám a budafokiak NER-függetlenségének mértékét jól jellemzi, hogy a klub tiszteletbeli elnöke Jakab János, Orbán Viktor korábbi miniszterelnöki tanácsadója, egykori futballedzője.
A kormányfőt – ha folytatódik az a televíziós gyakorlat, hogy nem szabad megmutatni a közvetítésben – a képernyőn nem lehet majd látni a meccseken, ettől függetlenül, ha teheti, minden bizonnyal ott lesz kedvenc csapata, a Felcsút hazai találkozóin.
Az állami támogatások mértéke alapján ebben a szezonban is a legmagasabb összeghez jutó FTC a legesélyesebb az aranyéremre és az élmezőnybe várható a szintén kiemelten kedvezményezett státuszban lévő Fehérvár, illetve Felcsút. Arra lehet számítani, hogy ismét nagy harc várható a kiesés elkerüléséért, ez a vetélkedés várhatóan ezúttal is sokkal izgalmasabb és szorosabb lesz, mint a bajnoki címért zajló verseny.
A korábbi évekhez képest változás, hogy a versenykiírás szerint a csapatok játékoskereteinek létszáma nem haladhatja meg a huszonöt főt. A külföldi játékosok szerepeltetésének korlátozása elbukott a klubok ellenállásán.
A mérkőzések televíziós közvetítési jogaiért erre a szezonra is nagyjából négymilliárd forintot utal át az állami MTVA az MLSZ számlájára.
Felcsút-Honvéd 19 Hétfő: Budafok-Kisvárda 19 Az összes mérkőzést élőben közvetíti az M4 Sport.