Iványi Gábor;Demokratikus Koalíció;Oltalom Karitatív Egyesület;

2020-09-15 19:48:16

300 adag ételt adott át a DK Iványi Gáborék civil szervezetének

Akciójukkal arra akarták felhívni a figyelmet, hogy az egyesület egyike azoknak, amelyeket az Orbán-kormány a járványhelyzetben magára hagyott.

A Demokratikus Koalíció a járványhelyzet alakulása miatt a múlt hétvégén minden rendezvényét lemondta. Ezek között egy olyan esemény is volt, amelyen a résztvevők ebédet kaptak volna. A DK vezetése úgy döntött, nem mondja le az ebédet, ehelyett egy olyan helyre viszi az ételt, ahol biztosan örülnének neki – közölte a párt sajtóirodája szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

Oláh Lajos és Grézy Zsolt, a DK két politikusa ezért az Oltalom Karitatív Egyesület Dankó utcai központjába vitt 300 adag ételt.

Felhívták a figyelmet arra, hogy az Iványi Gábor vezette civil szervezet hajléktalanok és hátrányos helyzetű családok tömegeit segíti szállással, ruhával, élelemmel, mégis évről-évre egyre kevesebb pénzből kell gazdálkodniuk. Közleményükben azt írták, hogy a DK azért adott át 300 adag ételt az Oltalom Egyesületnek, hogy felhívja a figyelmet az Orbán-kormány embertelenségére. Álláspontjuk szerint egyetlen európai magyar polgár kezét sem szabad elengedni, bármilyen rossz helyzetbe is kerül.

Oláh Lajos országgyűlési képviselő sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy az egyesület egyike azoknak, amelyeket az Orbán-kormány a járványhelyzetben magára hagyott, és támogatások helyett elvonásokkal sújt.

Kijelentette, hogy ahol a legnagyobb a hiány, oda ad a legkevesebbet a Fidesz-kormány. 

Hozzátette, hogy akciójukkal szeretnének tükröt tartani a magát kereszténynek nevező kormánynak.   

Iványi Gábor lelkész, az egyesület vezetője elmondta, hogy Dankó utcai telephelyükön naponta 500-1000 hajléktalan fordul meg, akiről gondoskodnak. Kijelentette, hogy a kormány el akarja lehetetleníteni az 1989 óta működő egyesület és a mellette működő Magyar Evangéliumi Testvérközösség (MET) helyzetét, elvette egyházi státuszukat, miközben szolgálatuk a legszegényebbekről szól, és államtól átvállalt feladatot teljesítettek az elmúlt harminc évben.

A MET és a kormány évtizedes harcban állnak azóta, hogy 2011-ben az új egyházügyi törvény megfosztotta a MET-et egyházi státuszától. Iványiék ezért először az Alkotmánybírósághoz, majd a Strasbourgi Emberi Jogi Bírósághoz fordultak, ahol 2017-ben ítéltek meg nekik egymilliárd forintos kártérítést. 

Az augusztusban derült ki, hogy az új tanévtől csökkenti, később teljesen megvonja a kormány a kiegészítő támogatást a MET iskoláitól.