vendéglátás;vendéglátóhely;koronavírus;

2020-09-19 14:54:54

Sör elvitelre és előrehozott programok: túlélésüket tervezik a vendéglátóhelyek, amelynek az éjszaka jelentette az életet

A vendéglátóhelyek nagy részének a forgalma 11 és hajnali 2 között realizálódik, ezért a 11 órás kötelező bezárás miatt sok bevételtől esik el a tavasszal már megroppant ágazat.

Hétfőtől nemcsak a szórakozóhelyeknek kell bezárniuk este 11 órakor, hanem a vendéglátóhelyeknek is. A járványügyi intézkedések tehát újra próbára teszik majd a vendéglátósokat, miután tavasszal már hónapokra be kellett zárniuk. Ez különösen a VII. kerületi bulinegyedet sújtja, ahol az új csendrendelet értelmében csak azok a helyek kaphattak engedélyt az éjféli utáni nyitva tartásra, amelyek eleget tettek a plusz kiadásokkal is járó kritériumoknak. A 24.hu vendéglátóhelyeket kérdezett arról, hogy mit jelent nekik az új szabályozás. 

Papp László, a Madách téri Központ társtulajdonosa közölte, hogy ők is a Magyar Közlönyben pénteken megjelent kormányrendeletből tudták meg, hogy a vendéglátóhelyekre is vonatkozik az intézkedés, de nem érte őket váratlanul. Úgy fogalmazott, hogy küzdenek tovább a túlélésért, mint ahogy az elmúlt fél évben is tették, ezt a legújabb korlátozást már vállrándítással vették csak tudomásul.  

Hozzátette, hogy valószínűleg korábbra, teszik majd a programokat, amik 7-től 11-ig tartanak majd.

A Tűzoltó utcai Élesztőház tulajdonosa, Tóth Imre abban reménykedett, hogy a szabály csak a szórakozóhelyekre fog vonatkozni.

Úgy vélekedett, hogy a legrosszabbtól azért még nem kell tartaniuk: 

A Madách téri Keksz étterem, de a helyszín miatt komoly forgalmat bonyolít este 11 után is, különösen hétvégén: 

Arra számít, hogy az új rendelet főleg a hétvégéket érinti majd, és ugyan a szórakozóhelyeknek nagyobb problémát jelent a határozat, ők is meg fogják érezni.

Mindhárman egyetértettek abban, hogy még mindig jobb a helyzet, mint tavasszal, amikor teljesen be kellett zárniuk, de így sem túl optimisták. Hidas Dávid azonban nehezményezte, hogy emiatt nagyon sok bevételtől elesnek a vendéglátóhelyek, és ezért nem kapnak semmilyen kompenzációt a másik oldalról.

Papp László pedig azt kifogásolta, hogy más tömegrendezvényekkel szemben nem ilyen szigorúak a rendeletalkotók, a sportrendezvényeken például több ezer fős tömegeket látni.