labdarúgás;Nemzetek Ligája;

Kiütéses német vereség Nemzetek Ligájában

Spanyolország Sevillában 6-0-ra nyert Németország ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája záró körében, a vendégek nem találnak magyarázatot a történtekre.

A csoportelsőség eléréséhez egy döntetlen is elég lett volna a magyarokkal egy Európa-bajnoki csoportban szereplő németek számára Sevillában Spanyolország ellen. A 2014-es világbajnoknak azonban esélye sem volt erre, a remekül játszó házigazdák 3-0-ás előnnyel zárták az első félidőt, ráadásul a különbség lehetett volna még nagyobb is, mert a vendéglátók nem kaptak meg egy tizenegyest. A második játékrészben újabb három gólt szereztek a hazaiak, akik a háromszor betaláló Ferran Torres vezérletével 6-0-ra nyertek. A németek ezt megelőzően 1931-ben Berlinben kaptak ki Ausztriától hat góllal, akkor is 6-0-ra.

„Megbeszéltük, hogy lezárjuk a területeket, agresszíven támadjuk a spanyolokat, hogy ne legyen idejük átvenni a labdát és elindulni vele, ebből azonban semmi sem valósult meg – mondta a mérkőzés után Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitánya. – Az első gól után szétestünk, megpróbáltunk kitámadni, de ezt szervezetlenül csináltuk. A szünetben úgy tűnt, sikerül rendezni a sorokat, de csak pár percig valósították meg a játékosok a pályán, amit megbeszéltünk, utána megint szétestünk.”

„Az egész mérkőzésen kétszer próbálkoztunk kapura lövéssel, értékelhetetlen volt a csapat teljesítménye – bírálta a válogatottat Bastian Schweinsteiger, a 2014-ben világbajnok együttes csapatkapitánya, a találkozót közvetítő ARD televízió szakértője. – Az üres stadionban csak spanyol szavakat lehetett hallani, a mieink nem beszéltek egymással a pályán, nem segítették egymást, az első gól után feladtuk a mérkőzést. Nincs nemzetközi szinten elfogadható védelmünk és a középpálya is erősítésre szorul. Vissza kell hozni a válogatottba a kitett Jerome Boatenget a védelembe és Thomas Müllert a középpályára, mindketten folyamatosan klasszis teljesítményt nyújtanak a Bayern Münchenben.”

Nem kímélte a német sajtó sem a nemzeti együttest a kiütéses vereség után: „Löw csak hebegett-habogott a mérkőzés után, nyilatkozatában tizenegyszer hangzott el a „valahogy” kifejezés, az nem derült ki, hogyan állítja talpra a válogatottat” - írta a Bild.

„Szégyenletesen szerepelt a csapat, amely megadta magát, semmit sem tett a súlyos vereség elkerüléséért, Löwnek kellemetlen kérdésekre kell válaszolni a jövőben” - vélte a Die Welt.

A magyarok másik két csoportellenfele győzött: a világbajnok, első helyét az előző fordulóban bebiztosító Franciaország 4-2-re bizonyult jobbnak Párizsban Svédországnál. A házigazdáknál a második játékrészben csereként pályára lépett a combsérüléséből felépült Kylian Mbappé és adott is egy gólpasszt.

„Azt gondolom, elégedettek lehetünk a teljesítményünkkel, veretlenül zártunk az élen, a megszerezhető 18 pontból 16-ot szereztünk, a többi csoportgyőztes nem gyűjtött ennyit – hangsúlyozta a találkozót követő sajtótájékoztatón Didier Deschamps szövetségi kapitány. – Ráadásul egy olyan csoportban sikerült ezt a teljesítményt nyújtani, ahol ellenfeleink között volt az Európa-bajnoki címvédő Portugália és az előző világbajnokságon ezüstérmes Horvátország is. Jó úton járunk, erős csapatunk van, bizakodva várjuk a folytatást.”

A portugálok 3-2-re nyertek Horvátországban, a győztes góljukat a 90. percben szerezte Ruben Diás. Az idén nyáron a Manchester Cityhez szerződött 23 éves védőnek ez volt a második találata a találkozón.

„Boldog vagyok, hogy megszereztem első góljaimat a válogatottban - nyilatkozta Dias a lefújás után az UEFA hivatalos honlapjának. - Erős ellenfelet győztünk le, nehéz mérkőzés volt, melyen úgy érzem, a kilencven perc alapján mi nyújtottunk jobb teljesítményt.”

Így zártak az Eb csoportellenfelek az NL-benA magyarokkal egy Európa-bajnoki csoportban szereplő franciák megnyerték saját négyesüket, megelőzve Portugáliát. Németország másodikként végzett a csoportjában. A divízió, 3. csoport: 1. Franciaország 16 pont, 2. Portugália 13, 3. Horvátország 3, 4. Svédország 3. A divízió, 4. csoport: 1. Spanyolország 11 pont, 2. Németország 9, 3. Ukrajna 6/5 mérkőzés, 4. Svájc 3/5. Pontegyenlőség esetén az egymás elleni két mérkőzés összesített eredménye határozta meg a sorrendet. Az első helyezettek bejutottak a jövő októberi négyes döntőbe, a negyedikek kiestek a B divízióba. A 4. csoportnak azért nincs végeredménye, mert a Svájc-Ukrajna mérkőzés elmaradt, mivel a vendégek keretében többen elkapták a koronavírust.