kézilabda EB;

2020-11-25 11:00:00

Katonás szigor a női kézilabda Eb-n

Kivételesen szigorú előírások közepette kezdődik el a jövő héten a női kézilabda Európa-bajnokság Dániában: a minden korábbi biztonsági intézkedést felülmúló protokollt a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet indokolja. A szigorítások mértéke olyan, hogy ebben az Eb-ben sem a játékosoknak, sem a nézőknek nem lesz sok öröme. A járványügyi szabályokat a kézilabdás ügyekben hagyományosan jól informált dán Tv2 rendszerezte.

Mi vár a csapatokra a dániai érkezéskor?

Csak az léphet be az országba, aki az érkezés előtt 72 órával negatív koronavírustesztet produkált. A repülőtéren minden érintettet újra tesztelnek. A csapatokat egyből a szállodai szobájukba szállítják, onnan nem léphetnek ki, amíg a dán teszt eredménye nem érkezett meg.

Milyen gyakran tesztelnek?

Az első napot követően 72 óránként újabb tesztek következnek egészen a távozásig.

Kiléphetnek a szállodából a játékosok?

Egyértelműen tiltott. Csak akkor, ha mérkőzésre vagy edzésre mennek. Még a média megjelenéseket is törölték. Csak internetes összeköttetés lehetséges. A csapatok a mérkőzések után nem az öltözőbe mennek, hanem egyből a buszhoz, innen pedig a szállodába szállítják őket.

Mi történik a szabályszegőkkel?

Azonnal hazaküldik és kizárják a tornáról.

Mi az a piros buborék?

A piros zónában (buborékban) a játékosok, az edzők, az egyéb stábtagok és a játékvezetők tartózkodnak. A kék zónában pedig mindenki más, beleértve a média képviselőit. A „kékek” és a „pirosak” nem érintkezhetnek egymással.

Lesznek nézők?

A női Eb-re ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a dániai sportrendezvényekre, azaz legfeljebb 500 nézőt lehet beengedni egy csarnokba.

Hol rendezik végül a csoportmérkőzéseket?

Herning (A és B csoport), illetve Kolding (C és D csoport) a két házigazda. A magyar válogatott utóbbi városban játszik majd a világbajnok Hollandiával, Szerbiával és Horvátországgal.