;

költségvetés;átcsoportosítás;Gazdaságvédelmi Alap;

Képünk illusztráció.

- 300 milliárdnál is nagyobb összeg sorsáról döntött a kormány éjszaka

Természetesen ott a sport a legnagyobb nyertesek között, de jutott vasúti költségtérítésre, vasútfejlesztésre, a Budai Vár építkezéseire, az Eximbank tőkeemelésére is.

Alapos pénzmozgások vannak azon rendeletek mögött, amelyek éjszaka jelentek meg a Magyar Közlönyben. A tételekben az mfor.hu segített eligazodni. Az egyébként már régen kiürült, a járvány hatásainak kezelésére létrehozott Gazdaságvédelmi Alapból 261 milliárd kerül át más célokra. A portál megjegyzi, mivel itt már nincsen egy forint sem, így az a hiányt fogja növelni. 

101 milliárd forint kerül az Innovációs és Technológiai Minisztérium. 22,1 milliárd forint vasúti személyszállítási közszolgáltatások költségtérítésére megy, 20,4 milliárd forint a Magyar Autó-Motorsport Fejlesztési Ügynökség beruházásaira fordítanak, 20 milliárd forint a vasútfejlesztéseknek jut. 

Jól járt a Miniszterelnökség is: ide most 82,8 milliárd forint érkezett. A legnagyobb falat a 73,6 milliárd forintos a Nemzeti Hauszmann Terv. Utóbbi programban újítják fel a Budai Várnegyedet, valamint építik újjá a II. világháborúban lerombolt házakat. Több mint 5 milliárd forint megy kulturális örökségvédelmi szakmai feladatokra, 2,25 milliárd egyházi célú hozzájárulásokra, 1,5 milliárd Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztésére. A Nemzeti Várprogram 473 millió forintos pluszforráshoz jut.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium sem maradt ki: 40 milliárddal megemelik az Eximbank tőkéjét. 

Sportra is jutott bőséggel

Persze nem az egyetlen átcsoportosítás. 

10 milliárdos támogatást könyvelhetnek el a sportakadémiák, 3,5 milliárd forintot költenek a kiemelt sportegyesületek működésére. 3,4 milliárdot pedig a különféle sportlétesítmények üzemeltetésre fordíthatók.

Sport népszerűsítésére újabb 265 millió forint jut, közel 200 millióból pedig különféle sportági fejlesztési koncepciók megvalósításával összefüggő feladatokat támogatnak. Emellett a külügy 3,8 milliárdot kap külképviseletek igazgatására is. 

Mindezt úgy, hogy az mfor.hu szerint 21,8 milliárd forint kerül ki a lakástámogatásokból, 18 milliárd a szociálpolitikai menetdíj-támogatásokból, de a külügy dologi kiadásaira, a közgyűjtemények dologi kiadásaira szánt összeg vagy éppen hangszercserére és az ingyenes tankönyvellátásra is kevesebb jut. 

Erősödött a forint csütörtök reggelre a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.