látványsport;

- Egyelőre csökken a taokeret

A tavaly év végén megjelent kormányrendelet szerint legfeljebb 64,6 milliárd forint használható fel a működés biztosítására és 35,4 milliárd létesítmények fejlesztésére.

A tavalyi 125 milliárd forint helyett idén legfeljebb 100 milliárd forint jut a látvány csapatsportágaknak (jégkorong, kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, röplabda, vízilabda) a tao-támogatásokon keresztül. A tavaly év végén megjelent kormányrendelet szerint legfeljebb 64,6 milliárd forint használható fel a működés biztosítására és 35,4 milliárd létesítmények fejlesztésére.

Az elmúlt években azonban kiderült, hogy a szigorítás addig tart, amíg el nem fogy a meghatározott keretösszeg, ezután ugyanis nyugodtan lehet még igényelni állami forrást, a kormány a sportvilágból érkező kérésekre sokkal nagyvonalúbban reagál, mint más területek esetén. 

A tao 2011-es bevezetése óta 2019 végéig 790,3 milliárd forintot kaptak a látványsportágak a tao-n keresztül, a tavalyi évre vonatkozó pontos adatok még nem állnak rendelkezésre, ezek a sportági szövetségek pénzügyi beszámolói után lesznek ismertek.

A tavalyi meglepetést az jelentette, hogy a kézilabdázók több pénzt használtak fel a tao-támogatásból, mint a labdarúgók. Előbbiek 20 milliárd, utóbbiak 19 milliárd forintot vettek fel a tao segítségével.

   

Szigorítás, puhításÖtven milliárd forintban maximalizálta a látvány csapatsportágakra fordítható, 2019-ben felhasználható  tao-támogatás felső határát a 2018. december 27-én megjelent kormányrendelet. Az érintett sportági szövetségek azonnal egyeztetést kezdeményeztek a kormánnyal a számukra kedvezőtlen elvonás újragondolásáról. A kormány nemcsak meghallgatta, hanem méltányolta is a szövetségek kérését és 2019 március 7-én  125 milliárd forintban maximalizálta a taó-n keresztül lehívható összeget.

A még nem teljesen tisztázott japán előírásoknak a két legrangosabb nemzetközi országúti bicikliverseny eshet áldozatául.