tenisz;Australian Open;Dubaj;Babos Tímea;

2021-01-12 10:08:34

Babos Tímea egy győzelemre van a főtáblától az Australian Openen

A magyar teniszező három szettben győzte le francia ellenfelét a Dubajban zajló selejtező második fordulójában.

Babos Tímea három szettben legyőzte kedden a francia Tessah Andrianjafitrimót az ausztrál nyílt teniszbajnokság Dubajban zajló selejtezőjének második fordulójában, így már csak egy siker választja el a főtáblára kerüléstől. A viadal honlapja szerint a világranglistán 115. magyar játékos 2 óra 3 perc alatt bizonyult jobbnak a 254. helyen álló riválisnál.

A 41 perces első szettben a magyar játékos nagyszerűen fogadott, négyszer nyerte el ellenfele adogatását, így az sem jelentett problémát, hogy Andrianjafitrimo is brékelt kétszer. A 35 perces második felvonásban bár Babos vezetett 2:1-re, utána nem nyert játékot. Andrianjafitrimo 40-re, majd 30-ra vette el a 7. kiemelt adogatását. A döntő játszmában ismét a magyar játékos volt a jobb. 2:0 után elveszítette adogatását, de aztán brékelt 15-re, majd nagy küzdelemben hozta a szerváit. 5:2 után kihasználta a második mérkőzéslabdáját, így bejutott a selejtező utolsó fordulójába – olvasható Babos Tímea honlapján

A 128-as főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni, Babos a kvalifikáció utolsó körében a szlovák Anna Karolina Schmiedlovával (135.) csap majd össze.

Jani Réka és Gálfi Dalma a kvalifikáció első fordulójában búcsúzott.

A férfiaknál Fucsovics Márton és Balázs Attila is a főtáblán kezdi szereplését a február 8-án rajtoló melbourne-i Grand Slam-tornán.