egyház;MET;Iványi Gábor;aláírásgyűjtés;

2021-02-26 10:29:58

"Követeljük vissza a MET egyházi státuszát!" - Nyílt aláírásgyűjtés indult Iványi Gábor egyházáért

2017 óta semmilyen kártérítést nem fizet a magyar állam a MET-nek, sőt, újabb több száz milliós elvonásokat eszközölt a szervezet ellen.

Petíció indult Iványi Gábor egyháza, a Magyarországi Evangéliumi Tesvérközösség (MET) egyházi státuszának visszaállítása érdekében. Az online aláírásgyűjtés kísérőszövege szerint az összefogásra azért van szükség, mert 2017 óta semmilyen kártérítést nem fizet a magyar állam, sőt újabb több száz milliós elvonásokat eszközölt a MET ellen. Ráadásul egyoldalúan, az egyház tagjainak határozott akarata ellenére vallási tevékenységet végző egyesületté silányította a szervezetet. 

– 2010-ig egyházunknak nem voltak tartozásai, és nem volt számottevő nyeresége sem. Gondjaink kizárólag abból adódnak, hogy a magyar állam minden pártatlan szemlélő által látható módon, politikai megfontolásból vette el egyházi státuszunkat, s a diszkrimináció eszközével élve, a maga módján a jogfosztással üldözte és üldözi mai is közösségünket – írják a szervezők. Hozzátették, amennyiben nem történik változás, a magyar állam nem ül tárgyalóasztalhoz és nem követi a magyar Alkotmánybíróság, a Velencei Bizottság és a Strasbourgi Emberi Jogi Bíróság iránymutatását, akkor elveszítik a jó lelkiismerettel vállalt és eddig tisztességesen végzett, egyébként pedig hitvalló feladataikat.

A petíció értelmi szerzői végül hangsúlyozták: a MET-től elvett pénzből nem egyházuk hitéleti tevékenységét finanszíroznák, hanem a legszegényebbeknek adnának reményt gyógyulásra a mindennapok méltó megéléséhez vagy jövőjük építéséhez.

– Amennyiben a NAV (úgy, mint a Nemzeti Közművek az ősz folyamán, hogy a gáz elzárással várnia kell és szükséges a tárgyalás útjára lépnünk) nem ad haladékot, akkor márciusban nem tudunk bért fizetni. Azaz mintegy ezer munkavállaló és nagyjából ennyi család veszítheti el a munkalehetőségét, megélhetését, az ellátottainkról, intézményeinkről nem is beszélve – írják a szerzők a petíció kísérőszövegében.