Piazzolla 100
Ma este online koncerten ünnepli a tangó királyának tartott, száz éve született Astor Piazzolla argentin zeneszerző, harmonikás, zenekarvezetőt az Anima Musicae Kamarazenekar. Az est szólistája Kirill Troussov hegedűművész lesz, aki több ízben játszotta már együtt a kamarazenekarral Piazzolla műveit, többek közt a lipcsei Gewandhaus és a berlini Philharmonie termében. Műsoron lesz Alberto Ginastera: Pampeana, No. 1. és a Concerto vonószenekarra, valamint Piazzolla Négy évszak Buenos Airesben, Fuga y Misterio, Oblivion és Libertango című darabjai.
Filharmónia Magyarország online csatornái, 19:00
Egy nyughatatlan lélek
Szabó Magda A vörös oroszlán című regényének monodráma változatát mutatja be ma este a Vígszínház Venczel Vera szereplésével. Szepes Mária 1946-ban megjelent regénye néhány hónap után zúzdába került, mint felforgató irodalom. A kimentett példányok kézről kézre jártak évtizedeken át; tiltott gyümölcsként élvezték azok, kik hozzájuthattak, de a mű így is kultuszregénnyé vált. A könyv alaptémája egy elixír, maga a Prima Materia, amely halhatatlanná tesz. A történet 1535-ben indul, és háromszáz évvel később ér véget. Újabb és újabb életeken és halálokon át követhetjük végig egy nyughatatlan lélek reinkarnációs fejlődéstörténetét.
eSzínház, 20.00
Úttörő nők
A Cervantes Intézet Női tér című filmciklusa március 26-ig azokra a nőkre fókuszál, akik már az ötvenes-hatvanas években filmrendezőként debütáltak. Az ingyenesen megtekinthető filmek a spanyol filmművészet úttörőinek munkásságába nyújtanak betekintést, emellett a nézők a korabeli Spanyolország mindennapjaival is megismerkedhetnek. Láthatjuk többek közt a vidéki, idősödő analfabéta férfi történetét elmesélő Segundo López, városi kalandor című komédiát, A Macska című tragédiát, amelynek képi világa az andalúz vidék és a tanyasi élet esztétikájából táplálkozik, valamint A cuencai bűntény című, az 1910-es években történt valós eseten alapuló filmet. Bővebben az intézet weboldalán tájékozódhatnak, a produkciók vetítésük napjától 48 órán át lesznek elérhetők.
Cervantes Intézet vimeo csatornája