Az eseteket olyan, oktatási szempontból kiváló, bejárós és bennlakó iskolákban követték el, mint a királyi családtagokat (köztük Vilmos és Harry herceget) képző és a szigetországnak húsz miniszterelnököt, utoljára Boris Johnsont adó Eton College, a dél-londoni Dulwich, a wimbledoni King's College, a belvárosi Westminster iskola, vagy a Latymer Upper School, mely növendékei közül első helyen általában Hugh Grant filmsztárral szokott dicsekedni.
A kampányt, amelyre a közvélemény csak most figyelt fel, még 2020 nyarán indította el a 22 éves Soma Sara. A fiatal aktivista most ezt írta egy napilapban: "A társadalom uralkodó gondolatvilága, viselkedése és hozzáállása miatt a szexuális erőszak normálisnak és triviálisnak számít. Amikor a nőellenes megjegyzések, szexuális zaklatások és intim fotók megosztásának gyakorlata általánosan elfogadhatóvá válik, az iskolatársak közötti agresszió csúszós lejtőjén a következő lépés maga a nemi jellegű támadás és erőszak." Szerinte a probléma egész Londonra jellemző, nem pusztán az iskolákra. Fiúk, lányok, szülők, tanárok, gyakran nem is tudatosan tartják életben ezt a jelenséget azzal, hogy az áldozatot hibáztatják és hallgattatják el, mintha ő provokálta volna ki a történteket.
Az Everyone's Invited ötletgazdája "kiábrándítónak" tartja, hogy a reflektorfény egy-egy iskolára, a népesség egy bizonyos szektorára, sőt egyénekre irányul. Így felmerül annak kockázata, hogy az egyes esetek tűnnek anomáliáknak, miközben mindez nem ritkaság: a nemi erőszak kultúrája mindenütt jelen van és mindenkit érint.
A talán leginkább fókuszba került iskola a Dulwich College, amelynek tanulója volt a felfedező Ernest Shackleton, az író PG Woodhouse, a színész Chiwetel Ejiofor és a Brexit szellemi atyja, Nigel Farage is. A varázslatos környezetben elterülő tanintézet volt az első, amely két diákját is feljelentette a rendőrségen. Igaz, csak miután kiderült, hogy Joe Spence igazgató a közeli magániskolák 160 tanulója által aláírt levélből már 2016-ban pontosan tudhatta, hogy intézménye "a szexuális ragadozók melegágyának számít". Egy volt diák azóta vastag dossziét állított össze több száz névtelen panaszos sérelmeiből.
A Scotland Yard által felállított külön egység vezetője, Simon Bailey attól tart, hogy a magán- és állami iskolák vezetői hírnevük megőrzése érdekében titokban tartották a közösségi programok során és házibulikon elkövetett szexuális kihágásokat. Így az elkövetők az egyetemeken is folytathatják bűncselekményeiket. A panaszok bejelentésére most országos segélyvonalat hoznak létre, amely hasonlóan működik majd, mint a labdarúgó edzők által fiatal fiúk ellen elkövetett zaklatásokat felderítő, nemrégiben lezárult eljárás. Utóbbi egyik fő bűnösét, Barry Bennellt, többek között a Crewe Alexandra és a Manchester City volt edzőjét 34 évi börtönre ítélték.
Új szempontokat vetett föl a középiskolai igazgatókat képviselő szakszervezet főtitkára, Geoff Barton. Szerinte a szülők dolga is, hogy gyermekeikkel megtárgyalják az erkölcsi normákat, viselkedésüket, a közösségi médiának nagyobb gondot kell fordítaniuk platformjaikra, az igazságszolgáltatásnak pedig igazolnia kell, hogy lehet benne bízni és eljár a szexuális erőszakoskodókkal szemben.