járványkezelés;

- Még nem állunk nyerésre

Megértem minden ember félelmét, bennem is vannak félelmek. De meggyőződésem, hogy aki nagyobb lelki sebek nélkül túl akarja élni a járványt, annak ki kell mondania mindent, ami fáj. Ha nem mondja ki lelki fájdalmait, akkor abba pusztul bele, mert nem tud elindulni a gyógyulás útján.

Ez a vírus könyörtelen, és pánikot váltott ki az emberekből. Akkor eredményes a védekezés, ha a döntéshozó politikusok nincsenek pánikban. Ha a politikusok jó és rugalmas döntéseket hoznak. Az az ország nyeri meg a versenyt a vírussal szemben, ahol a döntéshozó politikai elit képes lesz pánikmentes és szolidaritáson alapuló döntéseket hozni. Sajnos egyelőre csak a távol keleti országok állnak győzelemre, viszont vesztésre áll Európa és Észak Amerika. Mi ennek az oka?

1. POLITIKUSOK. Sajnos az európai védekezés irányítóiban kevés a tisztánlátás, dogmatikusak és kiszolgálják a nagytőkét. Sajátos racionalitás diktálja döntéseiket és kevéssé a humanitás és a szolidaritás. Pazarolják a pénzünket és pazarolják az emberi életeket.

2. SARLATÁNOK. Ők hiénák. Az emberek tisztán látják a döntéshozó politikai elit hibáit, és a bizalmatlanságukat is kinyilvánítják. Kételkednek a politikusokban, az általuk meghozott döntésekben, a korlátozások ellenére akár tüntetnek is. Vágynak az őszinte és biztonságot nyújtó információkra. Ezt a vágyat szolgálják ki a sarlatánok, akik szociopata ideákkal, látszat megoldásokkal, sőt nyilvánvaló hazugságokkal etetik a pánikba esett és a könnyű magyarázatokra fogékony embereket.

3. KARANTÉN. Szégyen és gyalázat az európai karantén szabályozás gyakorlata. Európában a magas halálozás oka elsődlegesen a rossz karantén szabályozás. Nem az egész országokat kellene lezárni, hanem csak a fertőzött embereket és a velük együtt élőket, dolgozókat. Különösen gyalázatos, hogy sokhelyütt nincs kontakt kutatás. Magyarországon meg sem próbálják a kontakt kutatást komolyan venni és annak rendszerét ki sem építik. A kontakt kutatás hiánya minden országban a szakpolitikusok felelőssége. A tesztelés miért nem szisztematikus? A fertőzött ember családtagjait miért nem kötelező tesztelni? Csak azt tesztelik, aki követeli, sőt sajnos sokszor még azokat se. Potenciálisan fertőző emberek járkálnak szabadon az országban, mennek dolgozni, utaznak vonatokon, buszokon, földalattin, vásárolnak boltokban stb. Miért nem szervezik meg rendesen a karantént, hogy mindenki értse, kinek mi a teendője? Miért nem teszik ezt szóvá politikusaink a Nemzeti Népegészségügyi Központ felé, és az NNK miért így dolgozik, ahogy dolgozik? Adják vissza a diplomájukat, ha nem képesek tisztességes járványkezelésre.

4. VAKCINÁK. Megértem az oltással szemben kritikus emberek félelmeit. Tudom, hogy vizsgálati szakaszban van az összes védőoltás, és ezért nem lehet kötelezővé tenni. De józanul kell gondolkodunk. Be kell látnunk és meg kell értenünk, hogy csak kevesen élnek olyan elszigetelt körülmények között, hogy nyugodtan elutasíthassák a védőoltásokat. A családtagoddal, munkatársaddal, barátoddal szembeni felelőtlenség, ha nem vállalod a védőoltást. Izrael példája mutatja, hogy érdemes vállalni.

5. GYÓGYSZEREK. Ebben is hihetetlen lemaradásban vagyunk. Egy év alatt az egész világ a Big Pharma gyarmata lett. És ezt nem veszi észre senki? Ebben a világméretű tőzsdejátékban már a politikus is csak színházi díszlet. A tőzsdén pörögnek a gyógyszergyári részvények, miközben a világgazdaság zsugorodik. Miért van erre szükség? A legvadabb kapitalizmus dúl a világban. Úgy tűnik számomra, hogy a fejlett világban mindenhol vannak korrupt orvosbárók, akik információs kapuőrök, akik csak a Big Pharma méregdrága gyógyszereit favorizálják, és a hatékony gyógyszerek alkalmazásáról szóló információkat blokkolják. Pedig minden komolyan vehető járványügyi szakember tudja, hogy járvány idején minden fillér számít, és csak olcsó és lehetőleg generikus gyógyszerekkel tudnak minden embert elérni és sikerrel gyógyítani.

6. HALÁL. Emberek milliói halnak meg a világon, pedig vannak közismerten olcsó és jó gyógyszerek, amivel megelőzhető lenne a halál, és a Nobel-díjra jelölt ausztrál Thomas Borody professzor módszerével a vírus karanténba zárható és valóban elpusztítható lenne a Föld minden országában. Nézzük meg, hol tart a járványkezelésben Borody professzor hazája, Ausztrália. Megértjük őket? Akarjuk őket követni? Ha nem akarjuk, túléljük ezt, amiben vagyunk?

Ajánlom mindenkinek, írja le a gondolatait, írja ki magából a fájdalmat. Kell a gyógyuláshoz, kell a jövőnkhöz.