A portál szerint a Klubrádiót egyúttal a perköltség viselésére is kötelezték.
Rácz Krisztina, a három fős bírói tanács elnöke kiemelte: korábban ő maga is cégbíró volt, ezért tudja, hogy ha egy cég saját tőkéje negatív, az nem felel meg a törvényes működésnek, de ezt már a Klubrádió könyvvizsgálója is megállapította korábban. Az NMHH Médiatanácsának a pályázat benyújtásakor érvényes állapot alapján kellett meghoznia határozatát, és a rendelkezésére álló közhiteles nyilvántartásokból, tényekből hozta meg döntését a kizáráskor. A dokumentumok alapján a Klubrádió saját tőkéje több mint 400 milliós mínuszban volt.
Ráadásul az adó önellentmondó tényeket adott be a pályázatában. Példaként említette, hogy a Reggeli Gyors című műsor kapcsán a műsortervet tartalmazó formanyomtatványban egyszer 187 percet, egyszer 55 percet jelöltek meg ugyanazon műsor ismétléseként. Ez olyan súlyos ellentmondás, ami értelmezhetetlenné teszi a műsorrenddel kapcsolatos vállalásait. Ilyen esetben nincs mód felvilágosításkérésre a törvény szövege szerint - indokolt a bíró.
A többségi tulajdonos nem tartja meglepőnek az ítéletet. Arató András a Klubrádió déli hírműsorában azt mondta, "pártszolgálatos" bíróságok vannak és ha volt is kételyünk reggel ezzel kapcsolatban, hogy létezik maradéka a tisztességes bíráskodásnak, most bebizonyították, ez tévedés. Beszámolója szerint az alperes képviselője a bíróságon megkérdőjelezte azt is, hogy lehet-e üzleti tervben a hallgatók támogatására számítani, amivel arcul köpte a rádió hallgatóinak tízezreit, akik egy évtizede pénzzel járulnak hozzá a rádió működéséhez.
Mint lapunk is megírta, a Klubrádió azért támadta meg a Médiatanács
határozatát, mert úgy gondolták, a hatóság jogsértően zárta ki a 92.9-es frekvenciára meghirdetett pályázatból. Az adót működtető cég közlése szerint ugyanakkor működésük törvényes és nem volt indokolt pályázatuk elutasítása.